Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Hvězda seriálu Most! Zdeněk Godla: Slovo cikán mě neuráží

Zdroj: čsfd
+ Dalších 40 fotografií
FRANTA PROMLUVIL
Zdeněk Godla, kterého momentálně můžete vídat v Mostu! v roli Franty, se díky účinkování v nekorektním seriálu stal hvězdou. Nyní pro web idnes.cz odpověděl na otázky, na které si diváci přejí znát odpověď.

Zdeněk Godla se díky seriálu Most! stal hned po prvním dílu velkou hvězdou. Postava Franty, kterou ztvárňuje, je jednou z nejoblíbenějších a jeho hlášky jsou jedny z těch, které diváci začali i v běžném životě používat v konverzacích. Serveru idnes.cz Godla svěřil odpovědi na otázky, které už napadly nejednoho diváka.

Seriálový Franta přiznal, že nečekal, že bude Most! až takový divácký úspěch. Scénář mu připadal legrační, nic v něm ho však jako Roma neuráželo. „Romáci pořád křičí, že nás někdo uráží a že se nesmíme nechat urážet. Každý si o nás myslí, že se jenom urážíme. Tak jsem si řekl, že udělám něco, aby se to trochu změnilo. Aby si lidé nemysleli, že se jenom urážíme, že si ze sebe umíme udělat i srandu. A že Romákům zároveň ukážu, že to nejde se pořád jenom urážet,“ vypověděl.

Zdeněk některé své kamarády do seriálu prosadil jako komparzisty. Části z nich však dělalo problém, když se mělo během natáčení zařvat slovo cikorky, které je pro ně urážlivé. Godla je ale poučil o tom, že i Romové řvou svá slova, jako je například gadžo a že v tomto případě se na dané slovo musí podívat jinak. Slovo cikán skvělému herci vůbec nevadí, ba naopak ho má rád a je na něj zvyklý. „Já mám oslovení cikán rád. Jsem na něj zvyklý,“ uvedl herec.

Když se Zdeněk Godla doslechl, že podle některých Romů si romští herci zahráli v seriálu jen kvůli penězům a že Most! dělá z Romů idioty, poslal těmto lidem jasný vzkaz. „Chci všem vzkázat, ať neblázní, že to je sranda,“ sdělil.

Talentovaný herec se nechal slyšet, atmosféra na natáčení byla skvělá a některé hlášky vznikaly přímo na place. Například za hláškou „Dycky Most!“ prý stojí představitel Luďana Martin Hofmann.

Související články

Další články