Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Hvězda pořadu Tvoje tvář má známý hlas krade! Máme video, jak se bohatne na kamarádech

Usměvavý a stále dobře naladěný - tak by se dal charakterizovat Jan Kopečný (28), který září v mnoha českých muzikálech, hraje s vlastní kapelou a objevil se v divácky populární televizní show Tvoje tvář má známý hlas. Jenže jak to vypadá, za výrazem pohodáře ve tváři se skrývá možná někdo trochu jiný Alespoň soudě dle videa, které se objevilo na internetu...

Redakci eXtra.cz se podařilo zjistit, že Kopečný si přivlastnil skladbu, která není jeho. Nezaplatil za ni ani korunu a úspěšně ji propaguje jako svou. Jenže všechno je trošku jinak. Původní píseň s názvem Popelář patří do portfolia skladatele Daniela Bartáka. Obě skladby jsou si podobné jako vejce vejci, mají společný refrén a prakticky se dá říct, alespoň jak je z videa patrné, že úspěch Bartáka si Kopečný přivlastnil a vydává ho za svůj. Právně je to minimálně nepřípustné a lidé pro to, co se Kopečnému podařilo, jak tvrdí video umístěné na internet, vytvořili velmi neoblíbené slůvko – plagiátorství!

„Samozřejmě je to pravda. Má to svou historii, jak se ke skladbě skupina Botox v čele s Honzou Kopečným dostala. V tuto chvíli to řeší můj advokát a Ochranný svaz autorský. Víc se k tomu nemohu vyjádřit. Velmi mě zklamalo, že se mezi hudebníky takové podpásové věci dějí,“ napsal eXtra.cz v SMS zprávě nadaný skladatel Daniel Barták.

Redakce kontaktovala i Kopečného, který má k tvrzení Bartáka výhrady. „Nic jsem neodcizil. Je to naše skladba a pokud zajdeme do detailů, jsem její spoluautor. Defacto jde o mou skladbu,“ byla slova Kopečného. Je tak evidentní, že pánové, kteří spolu v minulosti spolupracovali, si teď nejspíše nepřijdou na jméno.

Související články

Další články