Redakci eXtra.cz se podařilo zjistit, že Kopečný si přivlastnil skladbu, která není jeho. Nezaplatil za ni ani korunu a úspěšně ji propaguje jako svou. Jenže všechno je trošku jinak. Původní píseň s názvem Popelář patří do portfolia skladatele Daniela Bartáka. Obě skladby jsou si podobné jako vejce vejci, mají společný refrén a prakticky se dá říct, alespoň jak je z videa patrné, že úspěch Bartáka si Kopečný přivlastnil a vydává ho za svůj. Právně je to minimálně nepřípustné a lidé pro to, co se Kopečnému podařilo, jak tvrdí video umístěné na internet, vytvořili velmi neoblíbené slůvko – plagiátorství!

„Samozřejmě je to pravda. Má to svou historii, jak se ke skladbě skupina Botox v čele s Honzou Kopečným dostala. V tuto chvíli to řeší můj advokát a Ochranný svaz autorský. Víc se k tomu nemohu vyjádřit. Velmi mě zklamalo, že se mezi hudebníky takové podpásové věci dějí,“ napsal eXtra.cz v SMS zprávě nadaný skladatel Daniel Barták.

Redakce kontaktovala i Kopečného, který má k tvrzení Bartáka výhrady. „Nic jsem neodcizil. Je to naše skladba a pokud zajdeme do detailů, jsem její spoluautor. Defacto jde o mou skladbu,“ byla slova Kopečného. Je tak evidentní, že pánové, kteří spolu v minulosti spolupracovali, si teď nejspíše nepřijdou na jméno.