Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Hvězda pohádky Pan Wonka a jeho čokoládovna zemřela na zápal plic

Zdroj: csfd
+ Dalších 8 fotografií
Tragédie
Herečka, která ztvárnila Violet Beauregardovou ve fantasy komedii Pan Wonka a jeho čokoládovna, zemřela během středeční noci v nemocnici v Coloradu na následky zápalu plic. Denise Nickerson odešla do hereckého nebe ve věku 62 let.

Denise Nickerson (†62) byla americkou dětskou herečkou. Narodila se v New Yorku roku 1957 a už jako malá se dala na dráhu herectví. Největší zlom přišel v roce 1968, kdy byla obsazena do seriálu Dark Shadows, kde se opakovaně objevovala.

Nejvíce se proslavila, když jí byla nabídnuta role žvýkalky Violet Beauregardové, která se později proměnila v obří borůvku, ve filmu Pan Wonka a jeho čokoládovna z roku 1971. Fantasy komedie byla natočena podle předlohy knihy Roalda Dahla a ihned se stala populární po celém světě. Příběh o největší čokoládovně na světě, kde se vyrábí ty nejrůznější sladkosti, jaké si dovede lidská mysl vysnít, se zaryl do srdcí jak dětí, tak i dospěláků. Tehdy bylo Denise teprve třináct let.

Po úspěšném natočení fenomenální pohádky jsme mohli Denise vídat už jen zřídka. V roce 1976 si prošla ošklivým obdobím poté, co ji srazilo auto, když zrovna přecházela silnici. Osm měsíců se léčila se zlomenou nohou a nemohla být obsazována do žádných rolí.

Když v roce 1978 dovršila věku 21 let, rozhodla se pověsit kariéru herečky na hřebík. Stala se z ní asistentka lékaře a většinu života pracovala jako účetní. Její pozdější osobní život nebyl úplně jednoduchý. Dvakrát se vdala. Její první manžel zemřel dva roky po uzavření sňatku kvůli mozkové výduti. S druhým manželem přivedla na svět syna Joshe krátce před tím, než se v roce 1998 rozvedli. V roce 2018 prodělala mrtvici, kvůli které měla vážné potíže. Zůstala v péči syna Joshe a jeho manželky Jasminy, kteří se o ni celý rok starali.

Syn Josh s manželkou Jasmine byli u ní, když naposledy vydechla v nemocnici v Coloradu. Hvězda filmu Pan Wonka a jeho čokoládovna podlehla zápalu plic. Rodina o tom informovala přes sociální síť.

Související články

Další články