Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Hvězda Pána prstenů a Pátého elementu je po smrti: Ianu Holmovi bylo 88 let

Hvězda Pána prstenů a Pátého elementu je po smrti: Ianu Holmovi bylo 88 let
Zdroj: New Line Cinema / Warner Bros
+ Další 3 fotografie
smutná zpráva
Úžasný herec, který se objevil také v Hobitovi nebo Pátém elementu, Ian Holm zemřel v úctyhodných 88 letech 19. června. Britský rodák odešel na věčnost pokojně a vedle sebe měl svou milovanou rodinu. Jeho agent smrt herce potvrdil pro britský deník The Guardian.

Ian Holm byl velmi vážený a respektovaný herec, který se věnoval nejen filmu, ale také divadlu. Za svou kariéru si zahrál zhruba ve sto filmech a například za svůj herecký výkon ve snímku Ohnivé vozy dostal dokonce několik ocenění.

Od androidů přes kněze po hobity

Pamatovat si Holma mohou diváci například z filmu Vetřelec, kde hrál androida s bílou krví, a nebo pomateného, ale velmi vtipného kněze Vita z Pátého elementu, kde si zahrál bok po boku s Brucem Willisem a Millou Jovovich. Fanoušci fantasy si jej mohou pamatovat z Pána prstenů nebo Hobita.

Ian Holm zemřel pokojně v londýnské nemocnici obklopen rodinou, která ho milovala do posledního dechu. "S velkou lítostí oznamuji, že herec sir Ian Holm zemřel dnes ráno ve věku 88 let," potvrdil jeho agent s tím, že trpěl Parkinsonovou chorobou. "Byl šarmantní, laskavý a nesmírně talentovaný. Bude nám všem moc chybět," dodal agent.

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy