Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Hvězda Nagana Roman Čechmánek slaví 50: Kvůli dluhům přišel o miliony, hrozí mu basa

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
NAROZENINY
Roman Čechmánek svého času patřil k nejlepším českým hokejovým brankářům. Ve sbírce má olympijské zlato z Nagana i řadu startů v prestižní NHL. Jenže jako i celá řada dalších bývalých sportovců po konci své kariéry napáchal spoustu škod. Kvůli podvodům mu sále hrozí vězení.

Roman Čechmánek se narodil přesně před padesáti lety ve Zlíně, kde taky nastartoval svou profesionální kariéru. V roce 1993 zamířil do konkurenčního Vsetína, ve kterém prožil báječné období.

Roman Čechmánek v Naganu

Čechmánek s Valachy získal pět extraligových titulů v řadě a pokaždé se stal nejlepším gólmanem celé soutěže. Před sezonou 2000/01 odešel do NHL a začal chytat za Philadelphii. V nejlepší hokejové lize světa si vybudoval dobrou pozici a během čtyř let (chytal i za Los Angeles), si v NHL připsal více než dvě stovky startů.

Parádních úspěchů dosáhl také s českou reprezentací, se kterou získal tři zlaté medaile na mistrovství světa a do sbírky přidal i dva bronzy. V roce 1998 navíc kryl záda Dominiku Haškovi během slavného českého olympijského triumfu v Naganu

Po návratu ze zámoří chytal znovu za Vsetín, byl taky v Německu nebo Švédsku a kariéru ukončil po sezoně 2008/09 v barvách Třince. Potom začal podnikat, jenže v tomto oboru naprosto pohořel.

Čechmánkovi stále hrozí vězení

Místo spokojeného života a užívání si vydělaných milionů se začal topit v pořádných finančních problémech. Odhaduje se přitom, že Čechmánek si během své kariéry vydělal okolo čtvrt miliardy korun...

Podnikal s vínem nebo nemovitostmi. V roce 2013 založil ve Zlíně minipivovar, jenže už v následujícím roce byl jeho majetek v konkurzu a v roce 2017 byl Čechmánek obviněný z podvodu - údajně si měl najmout dodavatele na stavbu, přestože věděl, že je zadlužený.

Čechmánkovi, který byl obžalovaný z podvodu při neúspěšném podnikání se škodou přes patnáct milionů korun, hrozil desetiletý trest. Soudní spor se táhne už dlouho, bývalý brankář ale trvá na svém. „Nikdy jsem ani myšlenkou nezavadil o to, že bych chtěl někoho okrást,“ hájil se.

Roman Čechmánek - rozvod

Naposledy byl u soudu v prosinci loňského roku, už potřetí si však vyslechl zprošťující rozsudek. „Jsme s právníkem rádi, že soud rozhodl tak, jak rozhodl. A že řekl důvody, které jsou zcela jasné. Prokázalo se, co jsme od začátku tvrdili. Věříme, že jednoho dne tato kauza skončí a budeme mít všichni klid,“ řekl poté Čechmánek, který nyní trénuje na Slovensku. Celý spor ale ještě nekončí.

Finanční problémy však nejsou tím jediným, co ho v posledních letech trápí. V roce 2018 se rozvedl se svou manželkou, která byla po jeho boku déle než třicet let. A aby toho nebylo málo, tak přiznal, že má i vážně nemocného syna.

Související články

Další články