Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus finále MasterChef 2020 Svatba na první pohled

Hvězda MasterChefa Roman Staša o nejtěžší chvíli: Byl jsem na pokraji úplného vyčerpání

Zdroj: Roman Staša archiv
+ Dalších 7 fotografií
masterchef
Kudrnatý sympaťák Roman Staša (31) patří mezi velké oblíbence letošní série MasterChefa a nejenom díky svému vytříbenému kulinářskému umění, ale také kvůli tomu, jak si získal svojí neotřelostí a humorem srdce diváků. Roman bude dnes soutěžit o postup do semifinále a rozhodně to nebude mít jednoduché. V rozhovoru pro eXtra.cz prozradil, jak mu kuchařská show změnila život a také popsal chvíle, kdy si musel sáhnout až na samotné dno.

Už dnes se v soutěži MasterChef Česko 2020 rozhodne o prvním semifinalistovi. Na amatérské kuchaře čekají tři výzvy a ten, kdo je splní nejlépe, postoupí. Ostatní budou muset o další místa ještě zabojovat příští týden. Odchod na balkon bude znamenat ztrátu šance.

„Mám hořkou omáčku no, snažil jsem se ji zachránit vším možným a tím jsem to celý přechutil. Vlastně to není moc dobrý,“ přiznává své obavy favorit soutěže Roman Staša, kterému se v tomto díle bude lepit smůla na paty. Problémy bude mít i další z favoritů Pavel Berky.

„Už to, že jsem došla až sem, je fantastický, ale strašně si přeji jít do finále,“ přiznává Ivka, která stále nevěří tomu, že už jsou jen čtyři a splnění snu je na dosah. První výzvou bude připravit fantastický pokrm z českých surovin, jako jsou například olomoucké syrečky, pivo nebo zvěřina.

Masterchef změnil můj život od základu

Roman Staša redakci eXtra.cz přiznal, že mu show obrátila život vzhůru nohama, ale v dobrém slova smyslu. „Lidi mě poznávají a fotí se se mnou, chtějí si povídat o soutěži i vaření a mě to moc baví. Vždycky jsem měl rád komunikaci s lidmi a té mám teď opravdu požehnaně,“ říká Roman s tím, že aktuálně chystá dva velké projekty.

„Jeden hodně brzy představím na svém Instagramu. No a ten druhý je kuchařka. Ale nebude to klasická kuchařka jen o receptech. Ale zatím si to držím trochu jako tajemství. Věřím, že se mají fanoušci vaření na co těšit,“ tvrdí.

V soutěži byly momenty, kdy jsem byl na konci sil

Kudrnatý sympaťák, u kterého jsou diváci zvyklí, že srší humorem a rozdává úsměvy na všechny strany, to nebude mít dnes vůbec jednoduché. „Ano, budu mít velký problém s hořkou omáčkou, ale všechno má své řešení. Do poslední chvíle jsem se ji snažil vyladit tak, abych ji mohl alespoň malinko na talíř dat,“ nastínil dnešní průběh MasterChefa.

V soutěži určitě byly momenty, kdy jsem byl na konci svých psychických i fyzických sil, například u dortu, ve venkovní výzvě U Matěje a určitě v neposlední řadě u výzvy Kristýny. Tam jsem měl asi problém největší. V soutěži jsem pořád myslel na to, že je to jen hra, a proto jsem se snažil brát vše víc s nadhledem a sportovně, stejně jako to mám i v životě. Sport mě naučil prohrávat a já si pořád říkal, že nic horšího, než že vypadnu, se nestane,“ dodává.

Související články

Další články