Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Hvězda Indiana Jonese zazářila po téměř 40 letech: Herec se letos objevil v nečekaném hitu

Ke Huy Quan zazářil ve snímku Indiana Jones a Chrám zkázy jako archeologův malý pomocník Quan.
Zdroj: Lucasfilm
+ Dalších 30 fotografií
Proměna

Druhý díl ze série Indiana Jones s podtitulem Chrám zkázy je obecně považován za skvělý, ale nejslabší z původní trilogie. Jestli si však něčím diváky stoprocentně získal, je to postavou malého Prcka. Toho v roce 1984 nezapomenutelně ztvárnil tehdy čtrnáctiletý herec s vietnamskými kořeny Ke Huy Quan. Po obřím úspěchu se ale následně z filmového průmyslu takřka vytratil. Nedávno se však objevil, jak uvádí filmové weby, v plné parádě ve snímku Všechno, všude, najednou, kde zazářil jako Waymond. Málokdo by však uhodl, že jde o nezapomenutelného Prcka. 

Ke Huy Quan měl snový start filmové kariéry. Svou vůbec první roli si totiž střihl v legendárním snímku Indiana Jones a Chrám zkázy (1984), kde ztvárnil postavu malého Prcka. Pomocník slavného archeologa se ve filmu spolu Indym (Harrison Ford) a zpěvačkou Willie (Kate Capshaw) zřítí s letadlem nad Indií a následně se zavážou vysvobodit děti ze spárů sekty Thuggů, kteří uctívají krvavou bohyni Kálí.

Malý herec si svým výkonem získal srdce mnohých fanoušků a předpokládalo se, že bude mít velkou úspěšnou filmovou kariéru. To ostatně potvrdil i v dobrodružném snímku Rošťáci (1985) od slavného režiséra Richarda Donnera. Jenže po dvou velkých hitech se Quan z filmového průmyslu prakticky vytratil.

Návrat, který nikdo nezaregistroval

Střihl si několik menších filmových či seriálových roliček, nešlo však o nic zapamatováníhodného. Na ČSFD má za 38 let herecké kariéry pouhých osm filmových rolí, v poslední dvacetiletce pak jen tři. V roce 2022 ale přišel comeback ve velkém stylu, který však málokdo zaregistroval.

Quan si totiž střihl Waymonda, jednu z hlavních rolí v akční komedii Všechno, všude, najednou. Od filmu nikdo nic velkého nečekal, stal se ale nečekaným hitem, který chválí jak kritici, tak diváci. Ostatně i redakce eXtra.cz na něj vydala pochvalnou recenzi. V České republice původně neměl být snímek promítán, jenže po velkém úspěchu studio rozšířilo distribuci i do samotného srdce Evropy.

Možná i proto si velká část diváků myslí, že je Quan novou hereckou tváří, kterou nikdy předtím neviděli. Viděli, ale před dlouhými 38, respektive 37 lety. Za tu dobu prošel herec s vietnamskými kořeny značnou proměnou a není tak divu, že je dnes, když je mu 50 let, prakticky k nepoznání. O tom se můžete přesvědčit v galerii.

Královna platformy 18+ Kafuu: Plním zvláštní touhy fanoušků, chtěli po mně i to, abych škrundala, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy