Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Hvězda Chobotniček se herectví dávno nevěnuje: Milan Šimáček se uchytil jinde

Hvězda Chobotniček se herectví dávno nevěnuje: Milan Šimáček se uchytil jinde
Zdroj: archiv
+ Další 2 fotografie
Dětská hvězda
Milan Šimáček (46) byl dětskou hvězdou a mohlo se zdát, že dobyje filmová plátna i v dospělosti. Opak je ale pravdou a představitel Honzíka z Chobotniček se v herectví dále nijak neuplatnil. Nebyl přijat na konzervatoř a uchytil se v úplně jiném prostředí.

Dětský herec Milan Šimáček se dostal k filmu už v roce 1980. Filmaři hledali chlapce do role Jirky Olivy v připravovaném seriálu My všichni školou povinní Nakonec se jim to podařilo a vybrali právě Šimáčka.

Jeho další velkou rolí, díky které se všem vryl do paměti, byla postava Honzíka ve čtyřdílném dětském fantastickém seriálu Chobotnice z II. patra. Ve snímcích Oty Hofmana a Jindřicha Poláka prožíval malý Honzík neuvěřitelná dobrodružství se dvěma malými chobotničkami.

Pak už se Milan dočkal jen tří menších rolí ve filmech, které jsou už vcelku zapomenuty. Později nebyl přijat na konzervatoř, neměl prý dostatek talentu.

Šimáček se tedy vyučil automechanikem a hereckou kariéru vypustil. U aut ale také nesetrval a místo toho pracoval 10 let v mámině obchodě jako prodavač. Dnes už zase pracuje někde jinde. Stal se z něho IT technik a živí se jako správce sítě. Milan je ženatý a má čtyři děti.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy