Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Hvězda 70. let Petr Spálený: Autor hitu Plakalo bejby překonal těžkou nemoc a opět koncertuje

Hudebník se sametovým basem slaví narozeniny i návrat po těžké nemoci.
Zdroj: Facebook/Zlatá šedesátá
+ Další fotografie
Petr Spálený je hudební legendou českého showbyznysu. Od konce 60. let, kdy se poprvé proslavil se svou kapelou Apollobeat, napsal desítky hitů jako třeba Plakalo bejby, Dáma při těle nebo Až mě andělé. Právě dnes slaví tento majitel nejmužnějšího barytonu v dějinách české pop music 74. narozeniny.

Kariéru zahájil Petr Spálený na konci 50. let minulého století, tehdy ještě jako amatérský bigbeatový hudebník. Během povinné vojenské služby rozšířil svůj hudební záběr, zatímco původně hrál pouze na bubny, naučil se také na flétnu a kytaru. Po vojně už se naplno začal věnovat hudební kariéře. Nejdříve s kapelou Hipps svého bratra Jana, která byla posléze přejmenována na Apollobeat.

Vrcholové popularity se Petr Spálený dočkal v 70. letech. Sbíral jednu zlatou desku za druhou díky vysokým prodejům všech svých nahrávek a pravidelně se umisťoval na nejvyšších místech v anketě Zlatý slavík. O nic menší ovšem není jeho popularita ani v dnešní době. Málokdo na české hudební scéně se může pyšnit tak stabilní fanouškovskou základnou a popularitou jako právě Petr Spálený.

I přes svůj věk již známý zpěvák a skladatel opět vystupuje. Po dvou letech, ve kterých bojoval se svou špatnou páteří a neurologickými problémy, je konečně zpátky tam, kde ho jeho diváci mají nejradši. S mikrofonem v ruce na pódiu. Na jeho koncerty se můžete jít podívat po celé republice v rámci právě probíhajícího tur­né.

Související články

Další články