Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Hurvínek se Spejblem a Máničkou v slzách: Legenda jejich divadla na Dušičky zemřela

Hurvínek se Spejblem a Máničkou v slzách: Legenda jejich divadla na Dušičky zemřela
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
Smutná zpráva

Svět šoubyznysu zasáhla další smutná zpráva. Jeden z tvůrců Divadla Spejbla a Hurvínka s vážnou nemocí bojoval až do konce, ale na Dušičky jí bohužel podlehl. Výtvarník Dušan Soták zemřel ve věku 65 let a zanechal za sebou nesmazatelnou stopu.

Hurvínek, Mánička, Spejbl a paní Kateřina pláčou! Jejich divadlo v pražských Dejvicích navždy opustil výtvarník Dušan Soták (†65), jenž s ním byl spjatý tělem i duší.

Smutnou zprávu oznámili zástupci divadla na Facebooku. "Na začátku měsíce nás všechny zaskočila smutná zpráva. 2. listopadu nás navždy opustil pan Dušan Soták. Divadelní svět je svět symbolů a emocí. Je symbolické, že Dušan odešel právě na Dušičky. Snad, že byl duší našeho divadla a divadlo je doslova prodchnuto jeho prací, aniž bychom si to pořádně uvědomovali," stojí v prohlášení.

Soták zasvětil divadlu celý svůj život, kromě řady výprav byl rovněž autorem pohyblivé sousoší Spejbla a Hurvínka. Kromě sochaře byl i řezbářem, scénografem, technologem či divadelním pedagogem.

Pocházel ze slovenské vesničky Volica, ale střední uměleckou průmyslovku vystudoval už v Praze. Divadlo Spejbla a Hurvínka bylo jeho domovem už od roku 1977.

Tajemný pár na veřejnosti: Petra Nesvačilová ukázala přítele, se kterým čeká miminko

Související články

Další články

Nejnovější kauzy