Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Hurikán Dalibor Janda: Stačila chvilka a byl jsem na druhém břehu. Jeho syn tam skočil

Dalibor Janda má podle největšího hitu přezdívku Hurikán.
Zdroj: Showpix
+ Další 3 fotografie
NAROZENINY
Legendární hurikán Dalibor Janda letos v lednu pořádně vystrašil své fanoušky, když byl ve vážném zdravotním stavu hospitalizován v nemocnici. Jeho stav byl velmi vážný a dokonce musel podstoupit dvě operace srdce. Vše ale naštěstí zvládl a až mu to doba dovolí, určitě se zase vrátí na hudební pódia.

Dalibor Janda, kterému je právě 68 let, se narodil v Hranicích coby Václav Janda. Populární český zpěvák, textař a hudební skladatel dal ale v roce 1980 jméno do pozadí a začal vystupovat coby Dalibor. Časem si pak toto jméno změnil i úředně.

Hity Dalibora Jandy

Začátky nadějného zpěváka však nebyly vůbec jednoduché. Když z Moravy dorazil do Prahy, tak na něj nikdo z hudebního světa nečekal s otevřenou náručí. Několik let tak pracoval na letišti, kde zastával řadu ne moc oblíbených funkcí.

Jeho útočištěm, kde si po práci mohl oddychnout, se stala ubytovna. Dlouhých třináct let pak vystupoval po barech, kavárnách a zábavách. Poté se však vyhoupl nahoru.

Na hudební scénu pronikl díky hitu Jahodový koktejl, po kterém následovala smršť hudebních pecek, jako jsou Hurikán, Oheň, voda, vítr, Kde jsi?, Padá hvězda či Hráli jsme kličkovanou.

Jandova popularita raketově rostla a stal se držitelem Zlaté i Platinové desky za počet prodaných alb. V letech 1986 až 1988 navíc zvítězil v československé hudební anketě Zlatý slavík

Sebevražda syna Dalibora Jandy

V roce 1981 si Janda vzal svou lásku Jiřinu, se kterou jim jejich manželství stále klape. Společně na svět přivedli dceru Jiřinu Annu a syna Dalibora, který však ve svých jedenadvaceti letech předčasně ukončil svůj život skokem z Nuselského mostu.

Toto náročné období Jandovi zvládli i díky dceři Jiřině, letos v lednu ale českou hudební scénu obletěly zprávy o Jandově hospitalizaci. Dalibora dostihly problémy se srdcem, kvůli nimž musel na dvě operace. „Seděl jsem zrovna u oběda a najednou jsem cítil strašnou bolest pod krkem. Dcera na mě koukala vyděšeně, protože mě takového neznala. V životě jsem nebyl v nemocnici, žili jsme relativně zdravě,“ řekl Janda v pořadu Showtime.

Operace Dalibora Jandy

Janda se se svými fanoušky podělil taky o jednu historku z operačního sálu. „Tu operaci dělali zaživa a na chvilku, na pár vteřin, jsem ztratil vědomí. Poté si pamatuji, jak jsem se probudil z takovýho zvláštního snu, a oni mi ukazují na tý velký obrazovce, jak to v tom srdíčku proudí a jak to tam funguje – a já říkám: Jo, pane primáři, to je dobrý, že to ukazujete, ale já nemám brýle, já na to houby vidím,“ dodal.

Do domácího léčení byl propuštěn už v únoru a od té doby se mu daří skvěle. "Můj stav už je dobrý, stejně jako výsledky. Ještě si to ale musím srovnat v hlavě, protože když si člověk uvědomí, že stačila chvilka a byl jsem někde na druhém břehu, tak se mi to neustále promítá hlavou. Chce to trochu pokoru k tomu, že jen pouhá chvilka může člověku změnit život. Takže se snažím relaxovat," uvedl zpěvák ve vysílání Rádia Impuls.

A zdá se, že chystá i hudební comeback. „Vážení přátelé, fanoušci, kamarádi, moc vás všechny zdravím, doufám, že to všechno zvládáte dobře, že jste v pohodě. Já tady makám, snažím se, abych na koncerty byl připraven, aby všechno fungovalo, a doufám, že už se to bude každou chvíli lepšit,“ napsal na svém Facebooku.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy