Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Hurikán Dalibor Janda slaví 67: Koronavirus ho připravil o práci, bojí se o dceru

Zdroj: archiv Dalibora Jandy
+ Další 4 fotografie
OSLAVA
Zpěvák Dalibor Janda, idol osmdesátek, se dožil krasných 67 let. Na žádné juchání to ale není. Situace kolem koronaviru mu překazila velké plány a kvůli nejisté budoucnosti nemá ani chuť moc pracovat. A jak to má ve svém věku se zdravím?

Stárnutí

Kdo by neznal jeho hity jako Hurikán, Kde jsi?, Padá hvězda, Vchází bez vyzvání, Hráli jsme kličkovanou, Žít jako kaskadér, Oheň, voda, vítr nebo Tisíckrát krásnější? Dalibor Janda (67) býval jedničkou československých hitparád a dodnes má spoustu věrných fanoušků.

„Díky za přání, že jste si na nějakého Jandu vzpomněli. Že by to byla nějaká sláva, to už není. Vždycky jsem se na první jarní den těšil, teď když se to blíží, říkám si: proboha, zase o rok víc!“ řekl eXtra.cz s nadhledem Dalibor Janda.

Opatrnost

„Všichni jsme zalezlí. Dcera Jiřinka měla zdravotní potíže, akutní problémy se slepým střevem, byla tři týdny v nemocnici, tak nechci, abychom něco zavlekli domů a ohrozili ji. I já trpím na různé virózy a rýmy, proto radši moc nikam nechodíme. Aspoň vyprázdníme mrazák,“ popisuje zpěvák.

Toho se pochopitelně jako umělce pandemie citelně dotkla.

VŠE O KORONAVIRU V ČR ČTĚTE ZDE

Zkažené plány

„Měli jsme turné k čtyřiceti letům na scéně, třicátého března jsme měli začínat v Lucerně. To jsme zatím přeložili na šestnáctého prosince. Koncertů s kapelou Prototyp je nasmlouvaných 42. Měli jsme i LEDky a celé to mělo být vzpomínkové a luxusní. Nedá se nic dělat, aspoň si odpočinu. Všechno má své. Člověk na všem musí najít něco pozitivního. Možná se lidstvo po tomhle trošku vzpamatuje. Dostalo facko a snad si to uvědomí,“ krčí rameny.

Na bilancování prý nemá čas.

Nálada a zdraví

„Po čtyřech letech teď dělám zase novou desku. Na stole mám dvanáct písniček. S textaři se teď nemůžu scházet, tak si voláme. S Jířou vymýšlíme v domácím studiu nový singl. Ale ani na to v téhle situaci nemám moc náladu,“ popsal nám své dnešní smíšené pocity Dalibor Janda.

V jeho věku už mívá řada lidí zdravotní potíže, nějaké drobnější se nevyhýbají ani Hurikánovi.

„Občas mě bolí záda, ty mě ale trápí už dvacet let. Chodím proto na masáže, teď mi to bude scházet. Ale mám už naučené cviky, které mi pomáhají. V mém věku je to normální. Jinak se cítím fajn,“ dodal.

Zajímavosti o Daliboru Jandovi

  • Tři roky po sobě, v letech 1986 až 1989, překonal Karla Gotta a stal se Zlatým slavíkem.
  • Narodil se jako Václav, Dalibor je jeho křtěné jméno. V roce 1980 začal vystupovat jako Dalibor a křestní si nechal změnit i v občance.
  • S manželkou Jiřinou měl dvě děti, dceru Jiřinu Annu Jandovou, která je také zpěvačkou, a syna Dalibora, který v 21 letech spáchal sebevraždu.
  • Natočil 22 desek, získal několik Zlatých desek za prodej alb.

Související články

Další články