Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Hůlka poslal ostrý dopis Zemanovi: Zklamal jsi mě, Miloši, co si to vůbec dovoluješ!

Hůlka poslal ostrý dopis Zemanovi: Zklamal jsi mě, Miloši, co si to vůbec dovoluješ!
Zdroj:
+ Další 3 fotografie
Miloš Zeman
Daniel Hůlka a Miloš Zeman byli dlouholetými kamarády a slavný zpěvák nejednou výrazně podpořil svého prezidenta. Tomu je teď ale konec! Slavného zpěváka totiž rozzuřil do běla Zemanův lhostejný výrok o zkrachování podnikatelů. Prezident navíc své kritiky nazval blbečky a místo slov podpory se v několika rozhovorech spíš obrátil proti svému národu. To už bylo moc i pro Hůlku a ve svém otevřeném dopise to dal taky pořádně najevo! Rozhodl se dokonce vrátit státní vyznamenání, které obdržel přímo z rukou Zemana.

"Jsem zastáncem toho, čemu se říká COVID III. To znamená dlouhodobé, státem garantované úvěry s nízkou úrokovou sazbou a odloženou dobou splatnosti. A když podnikatelé nedokážou tento úvěr využít a zkrachují, nu, tak se pročistí trh. Protože jejich firma, když tuto pomoc nedokázala využít, je zřejmě neschopná, nebo jsou přesněji řečeno neschopní ti podnikatelé," pobouřil národ Miloš Zeman (76) v nedávném rozhovoru pro MF DNES.

Kdo tak v těžké chvíli čekal od prezdenta slova útěchy, šeredně se přepočítal. Nejinak tomu bylo u Daniela Hůlky, který byl známý svým kamarádským vztahem k Zemanovi. Slavného zpěváka ale prezident svými slovy doslova rozzuřil. "Zklamal jsi mě, Miloši. Zklamal jsi mě jako člověk. Zklamal jsi mě jako přítel. Ale to vlastně není tolik důležité, to je věc nás dvou a našeho končícího přátelství. Ty jsi mě však zklamal také jako prezident naší země, a to už vůbec není pouze naše věc," napsal Hůlka v otevřeném dopise prezidentovi.

Otevřený dopis Daniela Hůlky prezidentovi České republiky, Miloši Zemanovi:Vážený pane prezidente, příteli, kamaráde,...

Zveřejnil(a) Daniel Hůlka - Oficiální dne Pondělí 12. října 2020

Lidem jde o život

Zemanův projev, ve kterém přál neschopným podnikatelům zkrachování a kritiky označil za blbečky, byl pro Hůlku poslední kapkou. Vždyť právě známý zpěvák kvůli vládním nařízením přišel nejméně na 14 dní o svou živnost, a to ne svou vinou. Koronavirus zasáhl do životů tisíců obyvatel a jako první to poznali třeba umělci.

"Tito lidé se bojí o svoji budoucnost a o budoucnost svých dětí. Jde jim v podstatě o život. Tobě nehrozí nic, Ty o nic nepřicházíš. A právě v této době, kdy národ, který Tě demokraticky zvolil prezidentem své země, od Tebe očekává pomoc či slova útěchy, si Ty naopak ještě přisadíš. Řekneš lidem, že jsou neschopní, nevzdělaní a zaslouží si zkrachovat, potažmo skončit na ulici," sepsul Hůlka prezidenta.

"Proč to děláš? Co Tě k tomu vede? Co si to k nám, normálním lidem, vlastně dovoluješ? Ty nejsi o nic víc než my, jsi taky jenom člověk, i když si to asi nemyslíš. Ale hlavně: Proč jsi se obrátil proti svému národu, proti obyčejným normálním pracujícím lidem? Proč se k nám chováš sprostě, agresivně, nenávistně, egoisticky, egocentricky, narcisticky a naprosto bohorovně?"

Zpěvák vrátí státní vyznamenání

Podle zpěváka je Zemanovo počínání sprosté, agresivní a nenávistné, prezidenta pak označil mimo jiné bezohledným egoistou. I proto pro něj Zeman jako kamarád skončil. "Děkuji Ti za poslední lekci, kterou jsi mi dal na rozloučenou s naším přátelstvím. Ukázal jsi mi svou pravou tvář," napsal Hůlka a rozhodl se k ráznému kroku.

Ve státní svátek 28. října totiž plánuje operní pěvec přijít na Pražský hrad a vrátit vyznamenání, které mu Zeman udělil! "Nemohu si ponechat toto ocenění, které jsem obdržel z rukou člověka, jakým ses ukázal být. Musel bych se za sebe stydět," zdůvodnil svůj radikalní krok Hůlka a na závěr doporučil prezidentovi to samé, co Zeman řekl části veřejnosti. „Miloši, dej si prosím studenej mokrej hadr na hlavu a stáhni se do soukromí. Bude to lepší pro Tebe a pro nás všechny," uzavřel svůj peprný projev Hůlka.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy