Opět si na velkém turnaji nezahraje, přitom zkušeností a kvalit na to má až dost. Josef Jandač ho ale v týmu pro Světový pohár jednoduše nechce. „Jsem překvapený tak napůl,“ okomentoval situaci sám hokejista. „Nebudu se nikam vnucovat. Nikdy jsem to nedělal ani nebudu. Buďto vás trenéři chtějí, nebo ne,“ dodal v rozhovoru pro iSport.cz.

Trenéři odůvodnili tento krok tím, že Hudler hraje v každém klubu ve třetí nebo čtvrté formaci a nemá smysl ho zapisovat. „To je jenom…,“ raději dál nemluvil, protože by nejspíše musel použít nějaký z vulgarismů. Dál to raději nechtěl komentovat, asi si myslí své…

Hudler má ve světě trochu nelibý stín. Již třetí trenér v řadě ho nenominoval na velkou akci. Veřejnost tak pravděpodobně hledá důvody v tom, že musí být nějakým rozvracečem v kabině, případně není schopen plnit svoji roli v týmu.

„Vždycky dávám kabinu dohromady, kdekoli jsem byl klukům nápomocen. Sám sebe považuju za výborného parťáka, nikdy kolem mě nebylo dusno, spíš sranda. Kdyby se trenéři zeptali mých bývalých spoluhráčů, dozvěděli by se, jaký jsem,“ dodal dvaatřicetiletý útočník a bylo vidět, že zrovna v nejlepším psychickém rozpoložení není.