Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Hudební svět v šoku! Zemřel Andrew Fletcher z Depeche Mode (†60)

Britská skupina Depeche Mode.
Zdroj: Profimedia
Náhlé úmrtí

Smutná zpráva pro všechny hudební nadšence. Ve věku šedesáti let zemřel Andrew Fletcher, klávesista a zakládající člen britské skupiny Depeche Mode. Skupina oznámila smutnou zprávu na sociálních sítích.

„Jsme šokováni a plní zdrcujícího smutku z předčasného skonu našeho drahého kamaráda, člena rodiny a kolegy z kapely Andyho 'Fletche' Fletchera,“ napsala skupina Depeche Mode v prohlášení na Instagramu.

„Fletch měl skutečně zlaté srdce a vždycky tu byl, když jste potřebovali podporu, popovídat si, zasmát se nebo si dát studenou pintu. Soucítíme s jeho rodinou a prosíme vás, abyste na ně mysleli a respektovali jejich soukromí v této těžké době,“ dodali zbylí členové kapely.

Slavné hity

Fletcher se narodil v roce 1961 v Nottinghamu a přestěhoval se do Basildonu, kde koncem 70. let založil spolu s Martinem Gorem a Vincem Clarkem skupinu Composition Of Sound. Po přijetí zpěváka Davida Gahana se přejmenovali na Depeche Mode a kvarteto se proslavilo hity jako New Life nebo Just Can't Get Enough.

Po odchodu Clarka, který založil Yazoo a poté Erasure, se Gore stal hlavním skladatelem a kapela zaznamenala na přelomu 80. a 90. let obrovský mezinárodní úspěch s písněmi Personal Jesus, Enjoy The Silence a I Feel You.

Fletcher v roce 2015 vyrazil na turné jako DJ a jak informoval web TMZ, v roce 2020 byla kapela uvedena do Rock n Roll Hall of Fame (rokenrolové síně slávy, pozn. red.)

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy