Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Hudební svět v slzách: Zemřel oblíbený folkový a country zpěvák František Nedvěd (†73)

Zemřel František Nedvěd (†73): Podlehl rakovině plic
Zdroj: Profimedia
Úmrtí hudebníka

Hudební svět přišel o svou legendu. V neděli večer zemřel oblíbený písničkář František Nedvěd (73), který musel být před několika dny znovu hospitalizován v nemocnici, protože se mu vrátila rakovina plic. O úmrtí informoval jeho syn Vojta Nedvěd.

„S hlubokým zármutkem a těžkým srdcem oznamujeme, že nás dnes ve večerních hodinách navždy opustil náš milovaný táta František Nedvěd,“ uvedl na svém facebookovém profilu syn hudebníka Františka Nedvěda Vojta.

Minulý týden v neděli musel být František Nedvěd odvezen do nemocnice. „V pátek jsme hráli v Olomouci. V sobotu vstal a byl ještě v pořádku, ale k večeru začal být unavený a ospalý. Říkal jsem si, že je to následkem koncertu, ale v neděli začal spát už pořád, tak jsem ho odvezl do nemocnice. Byl celý dehydrovaný,” nechal se slyšet pro web ZivotVCesku jeho syn Vojta.

Prodělal i koronavirus

Zpěvák se v minulosti léčil nejen s koronavirem, ale už ho jednou zasáhla také rakovina plic. Obě nemoci ale dokázal zdárně porazit.

František Nedvěd byl jednou z nejvýraznějších osobností českého folku a country. Spolu s bratrem Janem jsou autory písní, které si celý národ brouká u táboráku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy