Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Hudební film století, ve kterém ožil Freddie Mercury: Jak moc jsou herci podobní originálu?

Zdroj: archiv
+ Dalších 9 fotografií
megafilm
V kinech právě běží nejočekávanější hudební film, který mapuje hudební kariéru všech členů legendární skupiny Queen a hlavně je oslavou jejich nejvýraznějšího člena Freddieho Mercuryho (†45). Dokonce se šušká, že tento snímek by měl být nejvíce výdělečným filmem tohoto roku. Pojďme se podívat na to, jak moc si jsou herci podobní skutečným členům kapely Queen.

Zanedlouho to bude přesně 27 let od úmrtí legendy Freddieho Mercuryho, ale lidé oslavují nejenom jeho jméno, ale i celou kapelu Queen dodnes. Film Bohemian Rhapsody má být velkolepou oslavou hudební kariéry skupiny Queen od jejich počátků přes velké nesnáze až po koncert Live Aid v roce 1985, který byl legendární.

Film režírovali Bryan Singer a Dexter Fletcher a scénáře se ujali Anthony McCarten a Peter Morgan. Film nemapuje jenom dráhu skupiny Queen, ale především hudbu a život Freddieho Mercuryho, který se rozhodl postavit se všem stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejuznávanějších hudebníků světa.

Prvním hitem, jenž se dostal do čela britských hitparád, byla roku 1975 skladba Bohemian Rhapsody, podle které je film pojmenován a v překladu se jedná o „Bohémskou rapsodii“. Ve filmu zazní spousta ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“ nebo „We Are the Champions“.

  • 1. Rami Malek jako Freddie Mercury

Všichni netrpělivě očekávali, jak se role Freddieho zhostí poměrně mladý, sedmatřicetiletý Rami Malek. Ohlasy na jeho herecký výkon jsou prozatím víc než dobré. Co se týče vizáže a podobnosti s hvězdou skupiny Queen, tak je naprosto dokonalá. Veškeré grimasy, pózy i styl chůze, které byly pro Freddieho typické, zvládl perfektně.

  • 2. Gwilym Lee jako Brian May

Gwilym Lee je vcelku neznámý herec, pro něhož ztvárnění jednoho z členů kapely Queen bylo jistě životní výzvou. Za sebou má pár drobných rolí, ale lidé, kteří film už v kinech viděli, si ho nemůžou vynachválit. „Ta podoba je neskutečná,“ píší na diskuzních fórech.

  • 3. Ben Hardy jako Roger Taylor

Mladičký sedmadvacetiletý herec, který v této branži vyloženě začíná. Lidé se shodují na tom, že tahle příležitost by mohla být pro herce rozhodující. „Buď to chlapec zpacká a potáhne se to s ním celou jeho kariéru, nebo neskutečně zaboduje a film Bohemian Rhapsody mu otevře dveře do Hollywoodu,“ tvrdí.

  • 4. Joseph Mazzello jako John Deacon

Joseph Mazzello, pětatřicetiletý mazák, který má na svém kontě pěknou řádku kvalitních filmů. Herci Rami Malek a Joseph Mazzello už dřív ztvárnili reálné postavy přátel ze „skupiny“. Nešlo však o hudební skupinu, ale o mariňáky minometného týmu v minisérii The Pacific z roku 2010. Tehdy hrál Mazzello hlavní roli. Předpokládá se tedy, že v tomto snímku by měl předvést přinejmenším stejně dobrý výkon.

POKUD VÁS ZAJÍMÁ, JAK MOC SE HERCI SVOU FILMOVOU VIZÁŽÍ PŘIBLÍŽILI SKUTEČNÝM POSTAVÁM, TAK SE PODÍVEJTE DO VELKÉ GALERIE.

Související články

Další články