Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Hudbu Českých lvů zajistí držitel čtyř těchto cen: Jan P. Muchow nastartoval kariéru snímkem Šeptej

Skladatel Jan P. Muchow je držitelem čtyř Českých lvů.
Zdroj: Herminapress
+ Další 3 fotografie
ČESKÝ LEV 2024

O hudební doprovod předávání cen Český lev se postará skladatel Jan P. Muchow (52) – náš v současnosti asi největší hudební producent, který sám doma již čtyři tyto sošky za filmovou hudbu má. Na slavnostním večeru vystoupí spolu se svou skupinou The Antagonist, jak redakci eXtra.cz informovali pořadatelé.

Hudební doprovod předávání cen Český lev zajistí skupina The Antagonists, v jejímž čele stojí skladatel, producent a také držitel čtyř Českých lvů Jan P. Muchow. "Každý správný filmový příběh pohání dynamika vztahů mezi hlavním protagonistou a antagonisty. Doufám proto, že naše kapela Jan P. Muchow & The Antagonists svou hudbou pomůže z předávání Českých lvů vytvořit krásný filmový zážitek," řekl ke své roli na slavnostním večeru Muchow.

"Hudba Honzy Muchowa a jeho The Antagonists se slavnostním večerem skvěle souzní a podtrhuje jeho atmosféru, a to nejen proto, že jsou někteří z nich držiteli Českého lva. Jsme rádi, že se opětovně stávají součástí slavnostního udílení cen," vyjádřila se Tereza Rychnovská, výkonná ředitelka České filmové a televizní akademie.

Nominace na Českého lva 2024

Letošní nominace na ceny Český lev ovládl film Bratři režiséra Tomáše Mašína, který získal 15 nominací, včetně nominace pro herečku v hlavní roli Tatianu Dykovou. Herci v hlavní roli jsou nominováni dokonce dva: Jan Nedbal i Oskar Hes. Snímek pojednává o odboji bratří Mašínů, jejichž je režisér vzdálený příbuzný.

Na záda mu v počtu nominací dýchá snímek Úsvit režiséra Matěje Chlupáčka s číslem 12. I ten má nominaci pro herečku v hlavní roli Elišku Křenkovou, která si zahrála nastávající matku. Shodných 8 nominací mají filmy Bod obnovy a Přišla v noci. Za nimi jsou se 7 nominacemi filmy Němá tajemství od režisérky Alice Nellis a Tancuj, Matyldo Petra Slavíka.

Jan P. Muchow & The Antagonist

Umělec Jan P. Muchow na sebe poprvé upozornil ve filmu Šeptej, kde si zahrál postavu zvláštního kamaráda hlavních postav, a zároveň složil i kultovní soundtrack snímku. O hudbu se postaral i ve volném pokračování, ve filmu Samotáři, v nichž se objevil jako jeden z členů fiktivní kapely.

Uskupení The Antagonists se poprvé sešlo před několika lety u příležitosti vydání alba Muchowovy filmové hudby a od té doby vystupují při mimořádných příležitostech. Členy kapely jsou zkušení hudebníci etablovaní v nejrůznějších žánrech a formacích. Jsou to hudebníci Ema Brabcová, Marek Doubrava, Václav Havelka, Marie Dorazilová, Jan Janečka a také herečka a houslistka Jenovéfa Boková, která je rovněž držitelkou Českého lva.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Český lev 2024

Ceny Český lev za rok 2023 byly předány v sobotu 9. března 2024 v pražském Rudolfinu. Večerem provázel herec a moderátor Marek Eben.

Český lev 2024 - nominace a výsledky

Největší počet nominací měly filmy Bratři, Úsvit, Bod obnovy, Přišla v noci, Němá tajemství a Tancuj Matyldo a televizní seriál Volha. Nejlepší celovečerním hraným filmem se stal snímek Bratři. Cenu za nejlepší herečku v hlavní roli si odnesla Simona Peková (Přišla v noci), Cenu za nejlepší mužský herecký výkon získal Kryštof Hádek (Volha).

Související články

Další články

Nejnovější kauzy