Pokud jste doposud považovali krev za pouhou červenou tekutinu, zkusíme vám rozšířit obzory. Krev je tvořena z různých prvků, vy asi budete znát červené a bílé krvinky, krevní destičky a krevní plazmu. Krev má ovšem i spojitost s tím, jaká potrava je pro nás tou vhodnou.

Každá krevní skupina má odlišný antigen s osobitou chemickou strukturou, což je v souvislosti se stravou důležitý ukazatel. Pokud tedy chcete zhubnout, zjistěte si, jakou krevní skupinu máte, a podle toho se dozvíte, jakým potravinám se máte obloukem vyhnout.

Krevní skupina 0

Tito lidé mají predispozice k poruchám štítné žlázy, slinivky a mívají pomalejší metabolismus. Měli by tedy omezit hlavně příjem obilí, chleba, luštěnin. Hlavním faktorem váhového příbytku je pro vás lepek, který je obsažen hlavně v pšeničných klíčcích a celozrnných výrobcích.

Krevní skupina A

Pro vás je vhodné neupravovat potravu tepelně. Máte totiž predispozice k srdečním chorobám, rakovině, diabetu. Ve většině ohledů jste naprostým opakem krevní skupiny 0. Právě proto se vyhněte masu a mléčným výrobkům.

Krevní skupina B

Právě vy se vyhněte příjmu kukuřice, pohanky, čočky, arašídů i sezamových semínek. Snažte se stravu vytvořit ze zelené zeleniny, masa, vajec, jater, nízkotučných mléčných výrobků. Uvidíte, že pak půjde váha rychle dolů.

Krevní skupina AB

Většina potravin, které jsou nevhodné pro skupinu A a pro skupinu B, budou nevhodné i pro skupinu AB. Co tedy teď? Vynechejte červené maso, fazole, semínka, kukuřici, pohanku i pšenici. Naopak obohaťte svou potravu o tofu, mořské produkty, mléčné výrobky, zelenou zeleninu, mořské řasy a ananas.