Každá Italka moc dobře ví, že základ nejen krásného těla, ale i bezchybné pleti je nestresovat se. Být v pohodě je základ krásy. Jejich heslo je: „Jím bez pocitu viny.“ Jídlo si neváží a klidně si dopřejí i nějakou tu sladkost. Takže být usměvavá je základ všeho.

Italky se snaží jíst především malé porce a vůbec nemají problém s tím, když si dopřejí i špagety. Jejich základ jídelníčku je, že suroviny musí být hlavně čerstvé a aby obsahovaly hodně živin a vitaminů. Nedají dopustit na čerstvé ryby, zeleninu, bylinky a hlavně pijí hodně minerálky. Večer si dopřejí i skleničku vína.

Temperamentní ženy si také po každém jídle dopřávají několikaminutovou procházku, která jejich tělo hezky nastartuje. Tento rituál si dopřávají po každém jídle, takže i 4× denně. Spalování kalorií hned po jídle je nejjednodušší způsob, jak zhubnout. Nejenže zhubnete, ale posílíte tím i svaly na nohou a zadečku.

Nejvíce efektivní je procházka navečer, která napomůže k dobrému trávení a také se vám po ní bude krásně spát. Spánek jižní dámy také považují za jednu z priorit, který napomáhá ke krásnému vzhledu.