Sedmnáctiletý blogger, který si v pátek plnil v tatínkově audině odznak zdatnosti a přitom zabil sebe, těžce zranil dalšího člověka a částečně nebo totálně zlikvidoval osm aut, byl zřejmě opilý.

Dokazuje to video od jeho kamaráda, které podává svědectví o posledních hodinách známého youtubera (uživatel YouTube, který přispívá vlastními nahrávkami), který den před nehodou oznámil na svém facebookovém profilu, že plánuje v pátek natočit „Harlem shake" (tanec – čím bláznivější, tím lépe), následně ukradl v pražské vile svému otci auto a vyrazil na otočku do Brna filmovat, zatímco jeho otec volal na linku 158, že synek někam vyrazil rodinným vozem a nemá řidičák.

Pozdě! Uličník zemřel při tragickém pokusu o manévr v odstavném pruhu ve snaze vyhnout se policejnímu zátarasu, ke kterému se policie uchýlila poté, co teenager desítky kilometrů ujížděl policejnímu passatu.

Video, které kamarád bloggera, známého pod jménem M4rty09, zveřejnil, naznačuje, že na výsledky soudní pitvy není zřejmě nutné čekat. Mladík byl podle něj nejspíše při realizaci poslední video taškařice pro svůj blog pod vlivem alkoholu, což jeho následnému řádění na dálnici plně odpovídá.