Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Tipy od značky Honor: Jak získat skvělé fotky (z mobilu!)

Zdroj: Huawei
K rostoucí oblibě fotografování a „momentek“ přispívají svým dílem i stále kvalitnější fotoaparáty v mobilních telefonech. Špičkové smartphony dnes úrovní snímků převýší i většinu kompaktů.

České zastoupení značky mobilních telefonů Honor přináší 4 tipy, jak kvalitu snímků z mobilu co nejvíce přiblížit těm, které produkují zrcadlovky.

1) Zakázaný zoom

Digitální zoom v mobilu fotku zvětší a ořízne. Takového výsledku dosáhnete v běžném grafickém editoru, a navíc se vyhnete zrnitým, deformovaným snímkům.

2) Používejte editory, s rozumem

Na počítači můžete fotky upravit k obrazu svému. Obdobné funkce zastanou aplikace pro mobilní zařízení. Často však platí, že méně je více.

3) Prokleté osvětlení

Pokud je světla příliš, scéna bude přepálená, pokud je ho málo, trpí snímek šumem. Fotografovat při slabém osvětlení je složité i s profesionální technikou, nicméně na trhu již existují smartphony s dvojitými objektivy (například novinka Honor 6+), které umožní snímkům získat dvojnásobek světla a nežádoucí šum eliminovat.

4) Rozostření pozadí

Optika zrcadlovek umožňuje dokonalé zaostření na focený objekt a rozmazání pozadí (hloubka ostrosti). Zatímco fotoaparáty běžných chytrých telefonů podobného efektu nedocílíte, duální kamera smartphonu Honor 6+ umožňuje pohrát si s hloubkou ostrosti, a to i po pořízení snímku. Více o unikátním smartphonu Honor 6+ na: www.honor6plus.cz.

Související články

Další články