Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Hry za lepší svět i autorské čtení Báry Nesvadbové: Zahrady Černínského paláce se otevřou lidem

Nesvadbová na křtu knihy Mia a svět.
Zdroj: Asociace společenské odpovědnosti
akce

Zahrady Černínského paláce se otevřou veřejnosti. Uskuteční se zde zábavné rodinné odpoledne s podtitulem Hry za lepší svět. Návštěvníci se mohou těšit nejen na sportovní aktivity, zajímavé workshopy či interaktivní vzdělávací hry, ale také na autorské čtení Báry Nesvadbové z nové knížky Mia a svět.

Ceny SDGs již pátým rokem ocenily projekty, jež naplňují globální cíle, a mění tak Česko i svět k lepšímu. V průběhu března se takových přihlásilo 238. Výsledky ocenění byly vyhlášeny na slavnostním galavečeru v Černínském paláci na Ministerstvu zahraničních věcí ve čtvrtek 16. září 2021. „Stejně jako v předchozích letech jsme ocenili zajímavé a inovativní projekty, které pomáhají k naplňování Cílů udržitelného rozvoje (SDGs), není jim lhostejná naše planeta a mění svět k lepšímu“, přibližuje poslání Cen SDGs Lucie Mádlová, výkonná ředitelka Asociace společenské odpovědnosti. Veřejnost mohla průběh celého večera sledovat skrz online stream na internetové televizi DVTV od 20.00 hod. Dále pak také na sociálních sítích Asociace společenské odpovědnosti.

Kniha Báry Nesvadbové

Jedna z vyhlašovaných kategorií se letos zaměřila na vzdělávání. Právě na něj a na děti se soustředí i letošní doprovodná kampaň, v rámci níž vznikla online Akademie SDGs a výpravná pohádková kniha pro děti i dospělé od autorek Báry Nesvadbové a Lucie Mádlové s ilustracemi od Renáty Fučíkové, Zuzany Mulíčkové a Evy Bartošové. Knížka vychází 20. září u nakladatelství Albatros v rámci Evropského týdne udržitelného rozvoje.

S myšlenkou ročníku pak designově ladí i trofeje pro vítěze, jejichž autorem je Václav Mlynář & Bomma. Ty jsou volně inspirované létajícím balonem, který byl hlavním grafickým motivem letošních Cen SDGs. Každá trofej je ručně foukaná na volno bez formy, každý kus je tak originál. Skleněné balony vlastnoručně nafoukly děti, které jsou ambasadory letošního ročníku.

Hry v zahradách Černínského paláce

U příležitosti vyhlášení Cen SDGs a Evropského týdne udržitelného rozvoje se v sobotu 18. září zahrady Černínského paláce výjimečně otevřou široké veřejnosti. Stane se tak v rámci zábavného rodinného vzdělávacího odpoledne s názvem Hry za lepší svět. Děti i dospělí se mohou těšit na sportovně pohybový program Sportimáček s mini workshopy i zábavnými pohybovými dráhami, interaktivní tabuli Ámos Vision pro absolvování Hry za lepší svět i zajímavé workshopy České rozvojové agentury nebo Nadace Vodafone a její aplikace Záchranka.

„Vítám tuto iniciativu a těším se na představení nových projektů, které naplňují globální cíle udržitelného rozvoje a mění tak naši společnost k lepšímu. Sobotní "Hry za lepší svět" zábavnou formou ukazují, jak lze pracovat s tématy jako jsou lidská práva, či udržitelný rozvoj tak, aby jim porozuměli děti i dospělí," odůvodňuje podporu tohoto projektu Jakub Kulhánek, ministr zahraničních věcí ČR.

Součástí akce bude také první autorské čtení spisovatelky Báry Nesvadbové z knihy Mia a svět, která vznikla podle námětu Lucie Mádlové. Autorské čtení proběhne od 15.00 hodin, následovat bude autogramiáda. Chybět nebude ani audiovizuální výstava ilustrací Renáty Fučíkové z knížky. O její realizaci se postarají kreativci VISUALOVE.

Zábavně vzdělávací rodinné odpoledne Hry za lepší svět se uskuteční v sobotu 18. září 2021 od 13.00 do 18.00 v zahradách Černínského paláce, které se při této příležitosti výjimečně otevřou pro veřejnost. Vstup je pro všechny zdarma.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy