Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Hrůzy ve světě nekončí: Školu v Pákistánu obsadili tálibánci a vraždí děti, hovoří se až o sto mrtvých

Zdroj: Twitter
+ Další 3 fotografie

Přiznejme si hned ze startu krutou pravdu: Včera držel pomatený Íránec v centru Sydney pár Australanů v kavárně, jsou toho plné noviny hned na titulních stranách a dojemné příběhy o mrtvém manažerovi kavárny a advokátce - matce tří dětí. Celý případ se rozebírá ze všech stran a jsou na něj komentáře odborníků na terorismus a bezpečnost.

Zvedá se vlna solidarity a Australané, kteří žijí vedle pokorných muslimů, jim nabízejí svou morální podporu a pomoc, protože ti se bojí, že by se na ně snesl další odvetný čin. Je to prostě krásný příběh o statečnosti, obětech a následné pomoci, u nějž se dojímá každý Zápaďan.

A teď si představte, že hned druhý den po útoku v Sydney je tu Pákistán, místo, kde takové věci i očekáváte, proto se ani nikdo moc nevzruší, když se tam za bílého dne odpálí na tržišti člověk a zabije kolem sebe dvacet lidí.

Od dnešního rána probíhá v Péšávaru neuvěřitelně tragické drama, tálibové tam obsadili školu a jako rukojmí zajali děti a učitele, je tam na 500 lidí. Ke škole se sjíždí armáda a snaží se budovu dobýt a děti osvobodit, ale už je potvrzeno úřady více než 80 mrtvých dětí a podle odhadů počet obětí poroste, protože mnoho z nich je těžce zraněno. Mezi mrtvými je i učitelka a člen armádní jednotky, některé zdroje dokonce už uvádějí, že mrtvých dětí je víc jak sto, ale toto zatím není potvrzeno. Na tom už ale nesejde, protože i tak je číslo astronomicky vysoké.

Tálibové, kteří budovu obsadili, střílejí do dětí a na místě vládne chaos a masakr. Útočníci jsou podle serveru International Business členové sebevražedného komanda a masakr ve škole je odvetou za armádní ofenzivu v Severním Vazíristánu. Jak mohou děti za vojenskou akci, to už tálibové nevysvětlili. Nejspíš ani nemají jak.

Tak co, ještě se pořád budete dojímat nad osudy návštěvníků kavárny v Sydney?

Související články

Další články