Christopher Rivas (23) se vydal s kamarádem lovit ryby asi 60 kilometrů od filipínského pobřeží. Zdálky už viděli jachtu, která byla natřená na bílo a měla rozbitou plachtu. Byla poničená a opuštěná. Rybáři byli zvědaví, a tak se rozhodli ji pořádně prozkoumat. Když ale vešli dovnitř, nevěřili vlastním očím. U stolu seděla mumifikovaná mrtvola neznámého námořníka. Podle všeho šlo o zkušeného německého kapitána.

Muž seděl vedle vysílačky, jako by si zoufale z posledních sil snažil zavolat pomoc. Jenže to bohužel nestihl a zemřel. Námořník se jmenoval Manfred Fritz Bajorat (†59), kterého policie identifikovala podle dokladů, které byly na palubě. Byl to zkušený německý jachtař. Kabina byla zčásti pod vodou. V kajutě byla objevena i fotoalba. Fotografie zachycují jeho manželku, rodinu i přátele. Všude kolem byly rozházené plechovky s jídlem a oblečení.

Zatím není jasné, jak dlouho byl Manfred mrtvý a co ho zabilo. Na všechny otázky odpoví až vyšetřování. Podle všeho byl kapitán mrtvý několik let. Poslední záznam Bajorata zmiňuje v roce 2009. Podle vyšetřovatelů jeho jachta vjela do bouře a loď zničila. V té chvíli ale mohl být muž už dávno mrtvý. Tělo bylo nalezeno v dobrém stavu, mohl ho uchovat suchý vítr, vysoké teploty a slaný vzduch.

V roce 2008 se rozešel se svou ženou, s níž do té doby cestoval a která o několik měsíců později zemřela na rakovinu. V roce 2009 se na Mallorce setkal s jachtařem jménem Dieter.

„Byl to velmi zkušený námořník a nevěřím tomu, že by vjel do bouřky. Myslím, že ta plachta se zlomila, až když byl Manfred mrtvý,“ řekl jeho kamarád Dieter. Tělo bylo odvezeno na pitvu a loď byla dovezena do přístavu Barodo. Podle vyšetřovatelů nejspíše jachtař zemřel na infarkt. Podle toho, jak seděl, je vidět, že smrt přišla náhle.