Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Hrůzný případ utýraného Marečka: V den jeho smrti začíná soud s bestiální matkou

Zdroj: Archiv Simona T. / Koláž eXtra.cz
+ Další 2 fotografie
ZLOČIN
Případ, který hýbe žaludkem celé České republice. Dnes začíná Ústecký krajský soud řešit kauzy matky utýraného Marečka (†3) z Loun. Jeho otčím Josef Kuča, který dítěti ubližoval nejhorším možným způsobem, byl odsouzen na 22 let do vězení a v cele nakonec v jedenadvaceti letech spáchal sebevraždu. Tehdy devatenáctiletá matka Simona T. o týraní nevinného chlapečka věděla a je viněna, že hrůzné počínání svého partnera nezastavila.

Josef Kuča žil s nebohým Marečkem a jeho matkou, chlapci prováděl všemožné zvrácenosti. Bil ho, kousal, sprchoval ledovou vodou, pálil cigaretami nebo žehličkou. Dokonce ho posazoval na sporák. Nevinný chlapeček krutým činům podlehl přesně před dvěma lety, dítě naposledy vydechlo v noci z 15. na 16. února 2019.

Otčím byl poslán na 16 let do vězení za to, že dítěti způsobil těžké ublížení na zdraví, pražský vrchní soud pak čin kvalifikoval jako vraždu a trest odnětí svobody zvýšil na 22 let. Chvíli po pravomocném rozsudku si muž v cele – bez cizího zavinění – vzal život.

Chlapečkova matka u soudu s otčímem uvedla, že byla hrůzné tyranii přítomna. Viděla, jak otčím dítě mlátí, přišlo jí to však normální. Dle jejího názoru dítě neposlouchalo, tak dostalo na zadek. Bití se ale stupňovalo do extrému.

Obžaloba tvrdí, že matka svému synovi neposkytovala řádnou péči, když svému partnerovi umožnila, aby se podílel na jeho výchově. On s jejím vědomím – a často i v její přítomnosti – malinkého chlapečka fyzicky trestal. Ženě za její mateřskou nečinnost hrozí až pět let vězení.

Související články

Další články