Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

HRŮZNÝ PŘÍBĚH: Potápěče SPOLKLA VELRYBA, z její tlamy mu koukaly jen nohy! VIDEO

HRŮZNÝ PŘÍBĚH: Potápěče SPOLKLA VELRYBA, z její tlamy mu koukaly jen nohy! VIDEO
Zdroj: YouTube
+ Dalších 5 fotografií
nechutnal jí
Jen málokterý potápěč si zažije to, na co může vzpomínat Rainer Schimpf (51). Během potápění se nedopatřením stal obětí plejtváka, který si ho spletl s planktonem, kterým se běžně živí. Zatímco Rainerovi přátelé trnuli hrůzou, když mu koukaly z tlamy obřího zvířete jen nohy, sám potápěč na zážitek vzpomíná jako na unikátní.

Rainer Schimpf na zážitek zavzpomínal v rozhovoru pro televizi Barcroft. "Ani nevím, jak rychle se to stalo. Z pozorovatele jsem se najednou stal mužem, kterému z velrybí tlamy trčely jen nohy, byl jsem kořist," vypověděl pobaveně.

Lidem přiblížil i to, jaké bylo ve velrybě být. "Vůbec nic jsem neviděl, jen tmu a cítil jsem tlak v bocích. Věděl jsem, že teď už mě ta velryba má, na strach nebyl čas. Věděl jsem s jistotou, že mě nemůže spolknout až do žaludku a začal jsem jednat podle svých instinktů," řekl potápěč.

V tu chvíli začal boj o život. "Zadržel jsem dech, čekal jsem, že se se mnou potopí až do hloubi oceánu, kde mě vyvrhne," sdělil Rainer, který moc dobře věděl, o čem mluví. Velryby se totiž potápí až do hloubky 300 metrů. To se ale nestalo a když se obrovské zvíře převrátilo na bok, aby se ponořilo, Rainera Schimpfa jednoduše vyplivlo

Když se Schimpf dostal na palubu lodi, začal kontrolovat, zda nemá v těle zlomenou nějakou kost. Naštěstí byl v pořádku. K celému incidentu nakonec se smíchem dodal, že ačkoliv to byla bezpochyby zajímavá zkušenost, zopakovat by si ji už nechtěl.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy