Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Hrůzný nález v Českém Těšíně: Z řeky Olše vytáhli šestimetrového hada!

Hrůzný nález v Českém Těšíně: Z řeky Olše vytáhli šestimetrového hada!
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
ZÁSAH

Šestimetrovou krajtu mřížkovanou lovili v pondělí odpoledne z řeky Olše v Českém Těšíně na Karvinsku tamní hasiči. Had, který pravděpodobně unikl chovateli, už byl ale mrtvý. ČTK to v úterý řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Hada plujícího na hladině řeky v Českém Těšíně si všiml náhodný kolemjdoucí. Informoval městskou policii. Strážníci pak přivolali hasiče. Had dlouhý šest metrů vážil okolo padesáti kilogramů. Při zásahu hasiči zjistili, že zvíře je mrtvé.

Hadí tělo, dosud pružné, ohebné, a ještě bez vnějších známek rozkladu a poškození, hasiči vytáhli z koryta řeky a položili v plastovém pytli do vozidla městské policie. Hlídka strážníků krajtu převezla na veterinární kliniku v Českém Těšíně na pitvu, řekl Kůdela. Zatím podle něj není známo, jak se had do řeky dostal a jak zahynul.

Krajta mřížkovaná obývá jihovýchodní Asii, Indonésii a Filipíny. Preferuje podmáčené a pobřežní lesní porosty, mokřady, močály a rýžová pole. Dobře šplhá po stromech a velice ráda se koupe, často vydrží ve vodě celé hodiny.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy