Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Hrůzné video: Na chlapce (11) na Rychnovsku se vrhl pes, hryzal ho do obličeje

K děsivému útoku agresivního zvířete došlo v úterý v Častolovicích na Rychnovsku, když tam velký pes pokousal tři lidi včetně malého chlapce. Policisté psa museli utratit. Pes se měl prohrabat z malé firmy poblíž, pak vystresovaný útočil na lidi. Majitel je vyšetřován kvůli tomu, že psa nezajistil.

"Krátce po 13.30 jsme na lince 158 přijali oznámení, že z jedné firmy v Častolovicích utekl velký pes a pokousal oznamovatele. Než dorazila na místo hlídka, pes zaútočil na dítě, které také pokousal. Kvůli obavě z dalšího útoku použil policista proti agresivnímu psu služební zbraň. Jedenáctiletý chlapec byl převezen se zraněním do nemocnice. Oznamovatel utrpěl drobná poranění," sdělila Iva Kormošová, královéhradecká policejní mluvčí. Další stav hocha zatím není znám.

Pes po policejní střelbě utrpěl zranění, kvůli kterým ho veterinář se souhlasem majitele musel utratit. Vyšetřování ale čeká právě i majitele. "Protože 58letý muž nezajistil řádně svého psa, je podezřelý ze spáchání přestupku proti zákonu na ochranu zvířat proti týrání, který po prošetření předáme správnímu orgánu k došetření," doplňuje mluvčí.

Související články

Další články