Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

HRŮZNÉ TÝRÁNÍ: Na Moravě žena trápila 79 PSŮ! Žili ve vlastních výkalech

Jak někdo něco takového může udělat?
Zdroj: Státní vererinární správa
+ Další fotografie
zrůdná chovatelka
79 naprosto zubožených psů museli veterináři odebrat sedmdesátileté ženě a jejímu synovi z Mladějova na Svitavsku. Domácí mazlíčci žili několik let v naprosto příšerných podmínkách v rodinném domě. Teď jsou na tom i přes veškerou pomoc veterinářů stále velmi špatně!

Na podivné praktiky majitelů 79 psů si stěžovali sousedé, kteří kontaktovali policii. Strážníci proto rodinný dům zkontrolovali i s pracovníky Krajské veterinární správy. Majitelka domu prý předtím zaměstnance Státní veterinární správy opakovaně odmítla vpustit do domu a vždy jim ukázala jen pár pejsků před domem.

Když policisté spolu s veterináři vstoupili do domu, nejspíše nevěřili, co na vlastní oči vidí.

"Při domovní prohlídce bylo zajištěno neuvěřitelných 79 zanedbaných psů – kříženců malého a středního vzrůstu. Ti byli chováni v nevyhovujících podmínkách uvnitř domu, který obývala i majitelka se synem," popsal policejní mluvčí poručík Ondřej Zeman.

Podle dostupných informací nebozí pejsci žili ve výkalech a nesměli chodit ven. Jsou zanedbaní, nemocní a někteří jistě ve velmi špatném stavu. I sami sousedé tvrdili, že pejsky nikdy neviděli na zahradě. Aby také ano, když někteří hafani podle serveru TN.cz žili v bednách či v kotcích. V takovýchto podmínkách žili psi několik let.

Žádné zvíře navíc podle odborníků nebylo v pořádku, jednomu prý dokonce chybělo oko. "Všichni měli přerostlé drápy, špatné, zkažené zuby, jsou tam fenky březí. Jsou tam fenky, které mají zánět," svěřil se výše uvedenému serveru Josef Zelený z útulku Zelené Vendolí.

Policistům a veterinářům se naštěstí podařilo nebohé a zbídačené mazlíčky zachránit. V současné době jsou v útulcích ve Vendolí a v Lanškrouně a čekají na nové majitele, kteří je zahrnou láskou a nikoliv výkaly.

"Chovatelům", tedy sedmdesátileté ženě a jejímu čtyřiatřicetiletému synovi, hrozí až dva roky za mřížemi za zanedbání péče o zvíře z nedbalosti a týrání zvířat.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy