Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Hrůzné snímky z nehody v Praze: Zdrogovaný řidič smetl 6 lidí, z toho 3 děti

Dvě osoby byly zraněny těžce.
Zdroj: Policie ČR
+ Další fotografie
nehoda

Řidič kradeného auta, který se v úterý večer snažil v pražské Michli ujet policistům, měl zákaz řízení a byl pod vlivem drog. Na Slovensku je po něm navíc vyhlášené pátrání, řekl dnes ČTK mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Při pokusu uniknout policejní kontrole muž havaroval, při nehodě se zranilo šest lidí, z toho dva těžce. Kriminalisté, kteří případ prověřují pro podezření z obecného ohrožení, zatím nikoho neobvinili.

Auta, jehož registrační značky byly v pátrání, si policejní hlídka všimla v úterý kolem 19:00 v ulici 5. května v Praze 4. Rozhodla se vozidlo zastavit a řidiče zkontrolovat. Ten ale na světelné ani zvukové výzvy nereagoval a snažil se ujet. "Nastala honička, řidič se snažil odbočit do ulice Vyskočilova, nicméně nezvládl řízení a postupně narazil do dvou dalších vozidel a také autobusu," popsal nehodu. Po srážce se zranili lidé v autech i řidič a spolujezdkyně z pronásledovaného vozidla. Na místo letěl vrtulník záchranné služby.

Muž řídil pod vlivem drog

"Muž, který ujížděl v kradeném autě, má zákaz řízení. Dále řídil pod vlivem drog a pátrají po něm kolegové ze Slovenska," uvedl dnes Rybanský. V databázi hledaných osob byla podle něj i spolujezdkyně z auta.

Při nehodě se zranilo šest lidí, dva z nich těžce. "Celkem jsme pečovali o šest zraněných osob, dvě z toho byly zraněny těžce, jedna uvedena do umělého spánku," uvedla Poštová. Mezi čtyřmi lehce zraněnými byly i tři děti. Pacienti putovali po ošetření a zajištění do vinohradské nemocnice, nemocnice Motol, střešovické nemocnice a Thomayerovy nemocnice.


Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy