Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Hrůzná vražda miminka v Přelouči: Muž chlapečka umlátil, s matkou ho pohodili do mokřadu

Hrůzná vražda miminka v Přelouči: Muž chlapečka umlátil, s matkou ho pohodili do mokřadu
Zdroj: Pixabay
tragédie
Policisté z Pardubického kraje zadrželi 28letého muže, který je podezřelý z vraždy teprve dvouměsíčního miminka. Se svou 19letou partnerkou měl tělo dítěte hodit do mokřadu za Přeloučí. Muž je ve vazbě a hrozí mu výjimečný trest.

Osmadvacetiletý Rumun měl žít se svou přítelkyní u jejích rodičů. S nimi žily i dvě děti, roční holčička a dvouměsíční chlapeček. Webu TN.cz se podařilo zjistit, že Rumun nebyl otcem ani jednoho z dětí. Začalo být podezřelé, že se rodinka najednou objevuje bez dvouměsíčního chlapečka. Rumun i jeho přítelkyně tvrdili, že je syn u doktora. Muži však během pobytu v Rumusku nechtěně prozradil, že je chlapec po smrti.

"V pozdních večerních hodinách se nám podařilo nedaleko centra Přelouče zadržet 19letou ženu, matku obou dětí, která se snažila ukrýt u jedné kamarádky. Ta zpočátku nechtěla s policií spolupracovat, ovšem nedokázala vysvětlit, kde se nachází její dvouměsíční syn a odmítala uvést i to, kde je v současné době její přítel," uvedla mluvčí pardubických policistů Markéta Janovská.

Matka dítěte nakonec povolila

19letá žena pak u výslechu policistům vyzradila, kde se její přítel nachází. Schoval se na dvoře jednoho z blízkých domů, kde jej také policie dopadla. Matka zemřelého chlapce pak přiznala, že její synek nevydržel útok jejího partnera. Pak policisty odvedla k mokřadu nedaleko Přelouče, kde partneři tělo chlapečka ukryli.

"Již z prvotního ohledání tělíčka chlapce bylo zřejmé, že zemřel násilnou smrtí v důsledku jednání cizí osoby, což potvrdily i předběžné závěry provedené soudní pitvy," vylíčila mluvčí.

Chlapce bil, protože plakal

Obviněný pak při výslechu potvrdil, že chlapce bil pěstmi a někdy i tím, co bylo po ruce. Měl prý neustále problém s tím, že chlapeček stále pláče. V té době, kdy k násilnému činu došlo, matka syna spala a byla opilá. O tom, že je chlapeček po smrti, se dozvěděla až druhý den ráno. S přítele pak tělo ukryli a odjeli z Česka. Do mokřadu hodili tělíčko a za ním i kočárek.

"Muž byl obviněn pro zvlášť závažný zločin vraždy na dítěti mladším 15 let a kriminalisté dali podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby, což státní zástupce akceptoval. Muž je v případě uznání viny ohrožen trestní sazbou od 15 do 20 let, případně trestem výjimečným," uzavřela Janovská..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy