Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Hrůzná vražda: Kašpar (15) zabil těhotnou třináctiletou Patricii, našli ji u Kauflandu

Zdroj: Marzena Bugala-Azarsko/Slaska Policja
horor
Polskem otřásá příšerná vražda třináctileté Patrice. Ta byla 12. ledna nalezena mrtvá v městečku Bytom, kde bydlela s rodiči. K hrůznému činu se krátce poté přiznal její bývalý přítel Kašpar (15), který ji ubodal. Rodiče mrtvé dívky věří, že motivem bylo těhotenství Patricie. Miminko přitom nejspíš bylo právě Kašparovo.

Třináctiletá Patricie se 12. ledna nevrátila domů, a tak její rodiče vyburcovali policii a po dívce začalo pátrat prakticky celé městečko Bytom. O den později se ale potvrdily nejhorší obavy. Bezvládné tělo Patricie bylo nalezeno v krabicích poblíž tamního Kauflandu. Mladá dívka byla bestiálně ubodaná.

Pozornost vyšetřovatelů se ihned stočila k patnáctiletému Kašparovi, se kterým se dívka nedávno rozešla. Byl to právě její bývalý kluk, se kterým byla viděna naposledy. Kašpar nejprve tvrdil, že Patricie nasedla do autobusu a od té doby ji neviděl, pak ale změnil výpověď, když zjistil, že je spolu u Kauflandu viděl kolemjdoucí muž. Nakonec Kašparovi nezbylo nic jiného, než se k vraždě přiznat.

Patricii pomáhal hledat i její vrah

Rodiče Patricie i Kašpara byli v šoku, že krutý čin spáchal právě patnáctiletý mladík. „Jel s námi na dovolenou, zacházeli jsme s ním jako se synem! Byl to normální chlapec,“ nechápali dívčiny rodiče. „Stále s námi hledal Patricii, cestoval s námi i na policejní stanici. Stál celou noc vedle nás a přitom předtím zabil naši dceru,“ vyprávěli před novináři zdrcení rodiče.

Podle nich bylo motivem to, že dívka Kašparovi oznámila, že je těhotná. Podle polského portálu Bytom Naszemiasto čekala Patricie miminko právě s Kašparem. Ten tak nejspíš celou situaci neunesl. „Doufám, že bude čelit spravedlivému a přísnému trestu. Byla to dvojnásobná vražda," procedil v slzách dívčin otec.

Rodiče se bojí, že se mladík zabije

Ačkoliv je Kašparovi 15 let, polské úřady se ho podle prokurátorky Joanny Smorczewské prozatím rozhodly na tři měsíce umístit do útulku pro nezletilé. V den, kdy k vraždě došlo, bylo totiž Kašparovi ještě 14 let. Není tak jasné, zda bude za svůj čin souzen jako dospělý. V případě, že s ním soud naloží jako s nezletilým, hrozí mu pouhých 6 let v nápravném zařízení.

Pro brutální čin nemají pochopení ani Kašparovi rodiče. „Byl jsem pracovně v Německu. Když jsem zjistil, co udělal, nemohl jsem tomu uvěřit. Stále doufám, že je to jen noční můra. Doufám, že se probudíme a všechno bude jako dřív. Když jsem ho viděl na policejní stanici, plakal, objímal nás a řekl ‚Promiňte mi.‘ Je to pro nás oba nepředstavitelné drama stejně jako pro rodiče. Nechápeme to, nechápeme důvod, proč to udělal," řekl Kašparův otec Jacek, který se obává, že si jeho syn sáhne na život.

Související články

Další články