Případ zavražděné Elišky otřásl nejen Kláštercem nad Ohří, kde našli mrtvé tělíčko holčičky, ale i celým Českem.

Policie nyní pátrá po tom, kdo dítě zabil a co se přesně v době únosu stalo, ale vzhledem k závažnosti případu mlčí. Na veřejnost se pomalu začínají dostávat informace o soukromí rodiny. Zatímco Alena, která má ještě syna Martina, žila v Lounech, její dcera Eliška bydlela u babičky v Klášterci nad Ohří, kam chodila do školy.

V otevřené facebookové skupině města se rozjela obrovská diskuze se soucitnými vzkazy pro rodinu, ale samozřejmě se objevili i ti, kteří začali zpochybňovat Aleninu roli matky. Někteří si dokonce stojí za tvrzením, že Alena měla v minulosti problémy s drogami.

To, že vztahy v rodině asi nebyly úplně podle ideálu, potvrdila teta Elišky, která reagovala na nápad veřejnosti založit finanční sbírku pro matku Alenu. „Lidičky, prosím vás, jsem teta Elišky, věřte, že to moc bolí a já si vážím všeho, co děláte, ale je pravda, že se o Elišku starala babička Anička. Dala jí vše, byla pro ni maminkou. Pokud sbírku, tak dát peníze babičce… Elišku jí to nevrátí,“ napsala Růžena Ž.

Jasno do případu ale vnesou až další kroky ve vyšetřování vraždy, na kterém teď policie usilovně pracuje.