Hrůzná koronavirová situace ve Španělsku: Pečovatelské domy byly plné mrtvých seniorů
„Vojáci viděli seniory, zcela opuštěné, dokonce i mrtvé v jejich postelích. Budeme postupovat důrazně a absolutně nekompromisně, pokud jde o péči o seniory v těchto zařízeních,“ řekla ministryně obrany Margarita Robles v pořadu televize Telecinco.
Španělská armáda byla nasazena v pondělí a pomáhá v 73 domovech pro seniory, kteří jsou nejohroženější skupinou. Vojáci při dezinfikování prostor domovů a zařízení pro seniory nalezli mrtvá těla starých lidí, o které delší dobu nikdo nejevil zájem. Prošetřuje se pečovatelský dům Monte Hermoso v Madridu, kde zemřelo jeho 20 obyvatel, a seniorský dům Ciudad Real, kde zemřelo 15 jeho obyvatel.
V domovech často nebyl žádný personál a ani hygienické prostředky potřebné pro seniory. Ti, kteří nezemřeli, na svých postelích leželi zcela osamoceni a bez jakékoliv pomoci. Na situaci upozornila televize RTVE nebo deník El Mundo. Situace není růžová ani v Itálii.
Michael je manipulátor, tvrdí Aneta ze Survivoru. Po zradě ho vyškrtla ze svého života
Související články

Českem se šíří nová varianta covidu. Do Vánoc se nakazí celá země, varuje Prymula

Válek vyzývá k očkování: Do Česka dorazila jedna z nejnakažlivějších variant covidu, varuje

Příběhy ze Staromáku, které rvou srdce: Oslavily jsme narozeniny, pak to přišlo

V sobotu přibylo 8406 nakažených koronavirem: Počet zemřelých s covidem přesáhl 13 tisíc

Hvězda z Nebojsy Štefan Kožka natočil těsně před smrtí video o covidu: V bolestech prosil Boha o pomoc

S koronavirem v Česku zemřelo první dítě: Holčička měla celý život před sebou

Čechy čeká krušný návrat z dovolených: Na co si turisté musejí dát pozor

Zoo v ohrožení: Nejsou peníze na žrádlo, zvířata se budou asi muset pojídat navzájem
