Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Hrůzná koronavirová situace ve Španělsku: Pečovatelské domy byly plné mrtvých seniorů

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
koronavirus
Španělským vojákům se naskytl opravdu smutný pohled. Během dezinfekčních prací, které prováděli v domovech pro seniory, našli několik mrtvol starších lidí, o které nikdo nejevil zájem a nestaral se. Krutý dopad smrtícího koronaviru potvrdila ministryně obrany Margarita Robles.

„Vojáci viděli seniory, zcela opuštěné, dokonce i mrtvé v jejich postelích. Budeme postupovat důrazně a absolutně nekompromisně, pokud jde o péči o seniory v těchto zařízeních," řekla ministryně obrany Margarita Robles v pořadu televize Telecinco.

Španělská armáda byla nasazena v pondělí a pomáhá v 73 domovech pro seniory, kteří jsou nejohroženější skupinou. Vojáci při dezinfikování prostor domovů a zařízení pro seniory nalezli mrtvá těla starých lidí, o které delší dobu nikdo nejevil zájem. Prošetřuje se pečovatelský dům Monte Hermoso v Madridu, kde zemřelo jeho 20 obyvatel, a seniorský dům Ciudad Real, kde zemřelo 15 jeho obyvatel.

V domovech často nebyl žádný personál a ani hygienické prostředky potřebné pro seniory. Ti, kteří nezemřeli, na svých postelích leželi zcela osamoceni a bez jakékoliv pomoci. Na situaci upozornila televize RTVE nebo deník El Mundo. Situace není růžová ani v Itálii.

Související články

Další články