Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Krvavý masakr v Tišnově: Útočník pobodal šest příbuzných včetně dvou dětí

ilustrační foto
Zdroj: extra.cz/Martin Procházka
Napadení

Brutální napadení zažili obyvatelé jednoho z rodinných domů v Tišnově na Brněnsku. Záchranáři měli v péči šest pacientů, pět z nich utrpělo vážná zranění, řekla mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Útočník byl po činu zadržen a policie ho obvinila z pokusu o vraždu.

„Napadení bylo ohlášeno v pondělí po sedmé večer. Útočník, který napadl členy rodiny, je v rukou policie. Na místě jsou policejní hlídky i vyšetřovatelé, místo činu je zajištěno,” uvedl Chaloupka. Útok se stal v jednom z rodinných domů v Jungmannově ulici v Tišňově a podle informací Blesku měl útočník k činu použít sekeru. Policie ho nyní obvinila z pokusu o vraždu, hrozí mu až 20 let vězení, případně vyjímečný trest.

Motiv činu je zatím neznámý

Muže policisté zadrželi bezprostředně po činu. „Podle výsledků orientačních testů na návykové látky nebyl pod vlivem alkoholu ani drog. Obviněný dosud nebyl trestán, motiv jeho jednání zjišťujeme,” uvedl Šváb. Mluvčí policie David Chaloupka už dříve uvedl, že muž byl s napadenými v příbuzenském vztahu.

V brněnské Fakultní nemocnici u svaté Anny zůstávají na ARO ve vážném stavu muž a žena. Mimo ohrožení života je další napadená žena, která byla převezena do Fakultní nemocnice Brno, uvedla mluvčí Veronika Plachá. Podle ní je v zařízení se středně těžkými zraněním i další napadený muž. Po útoku zamířily do Dětské nemocnice v Brně i dvě děti. Plachá uvedla, že jedno z dětí je hospitalizované a je ve stabilizovaném stavu, druhé lékaři z nemocnice propustili.

Zranění bodného i sečného charakteru

Záchranáři vyslali na místo tři záchranářské posádky, tři lékařské posádky, inspektora provozu a vrtulník. „Měli jsme v péči šest pacientů. Pět z nich utrpělo vážná zranění sečného, bodného a řezného charakteru. Další podrobnosti uvést nemůžeme,” řekla Bothová. Záchranná služba pacienty odvezla do několika brněnských nemocnic.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy