Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Hrůza: Šmejd kvůli penězům na drogy mučil a zabil spolubydlícího podle hororu Saw!

Inspiroval se Matthew Tinling postavou Jingsawa?
Zdroj: dailymail.co.uk

Pětadvacetiletý Matthew Tinling stráví minimálně třicet let ve vězení. Brutální vrah, který se nechal inspirovat slavnou hororovou sérií Saw, doslova umučil k smrti svého souseda Richarda Hamiltona. Oba muži žili v hostelu pro bezdomovce na Shirland Road v západním Londýně.

Matthew své pětačtyřicetileté oběti postupně zasadil celkem 17 bodnořezných ran do hlavy, krku i nohou. Když mu Richard konečně prozradil PIN ke svému bankovnímu účtu, pokusil se ho "dorazit" stejným způsobem, jakým umřela jedna z postav ve snímku Saw VI - přetnutím míchy. Později z jeho účtu vybral 240 britských liber (asi 7 000 Kč), za které si koupil crack. Případ šokoval celou Velkou Británii.

Zabiják se ke svému činu nedoznal. Důkazy však mluvily jasně a soudce Timothy Pontius ho odsoudil k doživotnímu trestu s možností podmínečného propuštění nejdříve po třiceti letech za "neobyčejně krutou a úmyslně protahovanou vraždu".

"Postupoval jste přesně tím stejným způsobem, jaký jste dříve viděl na DVD. Nezáleží na tom, zda šlo o Saw VI, který policie nalezla ve vašem pokoji, nebo o jiný film z této série. Nejvážnější ránu jste každopádně vedl s úmyslem způsobit napadenému ochrnutí a pomalou a bolestivou smrt," řekl soudce. Matthew Tinling během jeho projevu zůstal klidný a nedal najevo žádnou známku lítosti.

Související články

Další články