Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Hrůza: Neuvěříte, kolik let je tomuto muži se zdeformovanou­ tváří!

Ali Hussain stárne osmkrát rychleji než jiní lidé.
Zdroj: dailymail.co.uk

Čtrnáctiletý Ali Hussain z Indie trpí extrémně vzácnou genetickou poruchou, kvůli které jeho tělo stárne osmkrát rychleji, než je obvyklé. Pět jeho sourozenců na tuto zákeřnou chorobu již zemřelo.

Takzvaná progerie je natolik raritním onemocněním, že nejstaršímu bratrovi Aliho Iqramulovi se ji podařilo diagnostikovat až po dlouhých deseti letech vyšetřování. V současné době je na světě přibližně 80 známých žijících pacientů s progerií, přičemž průměrný věk úmrtí činí 13 let.

Navzdory všem těmto skutečnostem se statečný chlapec odmítá vzdát naděje. „Hrozně moc toužím žít a věřím, že vědci na moji nemoc už brzy najdou lék. Nebojím se smrti, ale moji rodiče už hodně trpěli a nechci, aby se cítili ještě hůř,“ říká Ali.

Aliho rodiče, Nabi a Razi, jsou bratranci, kteří před 32 roky vstoupili do předem dohodnutého manželství. Celkem měli osm dětí, progerie se však vyhnula pouze dvěma jejich dcerám – dvacetileté Sanjeedě a desetileté Chandě.

„Drtivá většina lékařů v Indii o progerii nikdy ani neslyšela, takže když naše první dcera Rehana, která se narodila v roce 1983, začala mít zdravotní problémy, prostě jí předepsali nějaké prášky a poslali ji domů. O dva roky později přišel na svět Iqramul a celá situace se opakovala,“ vzpomínají Nabi a Razi.

Teprve v roce 1995 jeden odborník z Kalkaty zjistil, o jakou nemoc se přesně jedná. Současně však manželům Hussainovým musel oznámit, že se bohužel nedá léčit a medicína pro jejich děti nemůže nic udělat.

"Iqramul zemřel před čtyřmi lety. Hodně mě to zasáhlo, celé týdny jsem plakal a nemohl jíst. Ostatní sourozenci umřeli, když jsem byl ještě hodně malý, takže dlouhou dobu byl mým jediným opravdovým přítelem on. A teď už zbývám jenom já…“ říká smutně Ali.

Související články

Další články