Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Hrozná letní tragédie: Zahynul syn člena kapely Polemic, Davidovi bylo pouhých 16

Zdroj: Facebook.com
+ Dalších 5 fotografií
smrt mladíka
Někdejší kytarista oblíbené slovenské kapely Polemic Marek Határ (45) prožívá obrovský smutek. O víkendu zahynul jeho teprve šestnáctiletý syn David. Chlapci se stala osudnou nehoda při jeho oblíbeném sportu. K neštěstí došlo v Banské Bystrici.

Kapela Polemic, která je velmi populární i v Česku a hraje převážně ska, byla zasažena rodinnou tragédií jejich exkytaristy a současně zpěváka, který si ovšem vzal před lety volno na dobu neurčitou. Syn Marka Határa, sportovně založený David (†16) zahynul při svém milovaném wakeboardingu. Podle všeho došlo k bizarní nehodě, která mladíka stála život, uvádí portál pluska.sk, když se David rozcvičoval a v rámci toho běhal kolem jezera.

"Je pravda, že padl na beton spánkem. Okamžitě byla přivolána záchranka a jel do nemocnice. Je to hrozné, všichni jsme z toho v šoku, "sdělili Plusce zdrcení kamarádi. Bohužel, krátce na to mladík zemřel. Tuto informaci portálu potvrdil i zpěvák Polemicu Braňo Bajza (46). "Ano, je to hrozné, nemám slov. Tento pěkný den se pro mě stal dost temným, "napsal portálu.

"V 9,33 hod. přijalo Krajské operační středisko záchranné služby Banská Bystrica tísňové volání z koupaliště v Banské Bystrici, že 16 letý chlapec spadl při běhu, udeřil se do hlavy a krvácí. Chlapec byl v bezvědomí, byla zahájena resuscitace. Záchranná zdravotní služba po příjezdu na místo pokračovala v resuscitaci, chlapce napojili na umělou plicní ventilaci, stabilizovaly životní funkce a transportovali ho do Dětské fakultní nemocnice v Banské Bystrici na oddělení anesteziologie a resuscitace," uvedl mluvčí záchranné služby Jozef Minár. Davida se bohužel zachránit nepodařilo.

Polemic je osmičlenná slovenská hudební skupina založená v roce 1989 v Bratislavě. Patří mezi přední slovenské skupiny hrající styly ska a reggae. Velmi oblíbení jsou i v České republice, kde hrají od 90. let. Během svého třicetiletého působení koncertovali v Polsku, Německu, Švýcarsku, Itálii, Chorvatsku i Anglii. Předskakovali kapelám jako SKA-P, UB40, The Levellers a mnoha dalším.

Související články

Další články