Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Hrozivý výbuch v Ostravě: Lidé vybíhali z domu jen ve spodním prádle

Zdroj: Profimedia
Výbuch
V Ostravě-Hrabůvce dnes nad ránem hořelo v pětipatrovém domě. Hořet začalo kolem 03:00 ve zvýšeném přízemí zřejmě po výbuchu. Hasiči museli evakuovat čtyři desítky lidí.

Příčina výbuchu v pětipatrovém domě v Ostravě doposud není známá. Dům nyní musí posoudit statik a místo bude moci policie ohledat až po jeho vyjádření. Policejní mluvčí Soňa Štětínská uvedla, že museli evakuovat čtyři desítky lidí a několik lidí bylo zraněných. "Hořet začalo zřejmě po výbuchu, měli jsme to tak i hlášené, požár byl pod kontrolou rychle, oficiální likvidace byla ve 4:52," řekl operační důstojník moravskoslezských hasičů Ivan Marek.

Štětínská uvedla, že policisté v prvních okamžicích pomáhali s kontaktováním lidí, kteří byli ohroženi a asistovali při jejich následné evakuaci. "Místo je frekventované, zajistili tedy rovněž bezpečný okruh. Vzhledem k události musely byty opustit desítky osob, a to ze tří vchodů bloku domu. Zdravotníci ošetřili několik zraněných," řekla mluvčí. Někteří evakuovaní už byli převezeni na náhradní ubytování.

Výpověď svědků

Podle svědkyně na místě, která si nepřála zveřejnit své jméno, mělo jít o varnu drog, napsal Deník.cz. Další svědek uvedl, že se po výbuchu vyklonil z okna a viděl muže v trenkách, který utíkal směrem k tramvajím.

Související články

Další články