Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Hrozivý pád vrtulníku Petra Kellnera: Přeživší Horváth promluvil! A prozradil cenné informace

Hrozivý pád vrtulníku Petra Kellnera: Přeživší Horváth promluvil! A prozradil cenné informace
Zdroj: Profimedia/PPF
Předchozí Další
+ Další fotografie
VYJÁDŘENÍ
V příštím týdnu by měl americký Národní úřad pro bezpečnost v dopravě (NTSB) zveřejnit předběžnou zprávu o nehodě vrtulníku, v němž zahynul ve věku 56 let český miliardář Petr Kellner. Hlavní vyšetřovatel nehody Clint Johnson sice řekl, že přeživší osmačtyřicetiletý snowboardista David Horváth vypovídat bude, jenomže toho zatím není schopen. Mluvčí Kellnerova gigantu PFF však v rozhovoru pro ČRo nastínil, že Horváth jim měl sdělit, že při havárii rozhodně nešlo o technickou závadu. V noci ze čtvrtka na pátek navíc v ČR přistálo Kellnerovo letadlo.

Společností rezonuje tragická nehoda z 27. března 2021, kdy narazila helikoptéra Airbus AS350B3 s nejbohatším Čechem Petrem Kellnerem a dalšími pěti osobami do ledovce na Aljašce. Jediným přeživším mrazivé havárie je český snowboardista a fotograf David Horváth, který by měl být stále ve vážném stavu. Jeho jméno však zmizelo z evidence nemocnice, kam byl po nehodě převezen. To znamená, že byl propuštěn, nebo že požádal o vyřazení ze seznamu z důvodu ochrany svého soukromí, popsal mluvčí nemocnice Mikal Canfield.

Zároveň s tím hlavní vyšetřovatel nehody Clint Johnson tvrdí, že osmačtyřicetiletý Horváth dal skrze zástupce najevo ochotu vypovídat, nicméně toho zatím není schopný. "Pravděpodobně to chvíli potrvá," citoval web Anchorage Daily News Johnsona. Horváthova výpověď by však měla být podle Johnsona zanesena do předběžné zprávy, kterou vyšetřovatelé zveřejní 13. dubna. Web Alaska's News Source během noci ze čtvrtka na pátek informoval, že Horváth vyšetřovatelům poskytl "cenné informace", které by mohly pomoct ve vyšetřování. Horváthova výpověď by měla být zahrnuta v oné zprávě, jež bude zveřejněna příští úterý.

Je však jisté, že David Horváth už komunikoval s Čechy. "Z toho, jak jsme mluvili s Davidem Horváthem, tak snad mohu jen říct, že nic nenasvědčuje technické poruše. Že to byla skutečně souhra nějakých nešťastných náhod, povětrnostních podmínek, přistávacích podmínek," popsal Vladimír Mlynář, mluvčí Kellnerovy finanční skupiny PPF, v interview pro ČRo s tím, že věc musí posoudit vyšetřovatelé.

" style="border: none; position: relative; visibility: visible; display: block; margin: 0px; padding: 0px;" height="120px" width="400px">

Cesta boeingu Petra Kellnera. Kellnerovy ostatky zpět v ČR?

V úterý přistál na letišti v Anchorage Kellnerův přepychový boeing 737 BBJ. Okamžitě se začalo řešit, jestli přiletěl pro miliardářovo tělo. Mlynář v rozhovoru pro rozhlas popsal, že návrat Kellnerových ostatků do České republiky je "v procesu".

Blesk pak v pátek informoval, že letadlo po desetihodinové cestě z Anchorage přistálo v Praze krátce před půl třetí hodinou ráno, zdá se tedy, že zesnulý miliardář je už zpět v rodné zemi.

Boeing poté z Letiště Václava Havla zamířil do Lyonu, je tedy možné, že do Francie převážel tělo Benjamina Larochaixe, jednoho z mužů, který rovněž při nehodě zemřel. Vdova po francouzském nadšenci do heliskiingu už na Facebooku oznámila datum manželova pohřbu, který proběhne v pondělí 12. dubna ve 14 hodin na hřbitově Saint-Laurent-de-la-C ôtete v Belleville.

Kromě již zmíněného Kellnera a Larochaixe zahynuli taktéž pilot Zachary Russell a horští vůdci Gregory Harms a Sean McManamy..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy