Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

HROZIVÝ orkán Fabienne v číslech: 10 tisíc blesků a stovky hasičských výjezdů

Hasiči mají, co dělat.
+ Dalších 6 fotografií
Orkán Fabienne, který se přihnal do Česka zatím ničí, co mu přijde do cesty. Hasiči od začátku neukočírovatelného živlu vyjíždějí k jednomu spadlému stromu za druhým. V Herálecké ulici v Praze se strom opřel o obytný dům. Jejich práce ještě zdaleka nekončí.

Hasiči mají od začátku, co se k nám přihnal orkán Fabienne co dělat. O něco horší bouře v kombinaci s větrem potkala sousední Německo, kde uhodilo přes 10 000 blesků. Na hoře Weinbiet bylo naměřeno neuvěřitelných 159 km/h.

V Čechách se bouří v Českém lese. Na vrcholkách Krušných hor jsou nárazy větru až 120 km/h. Zásah hasičů probíhá de facto každé dvě minuty. Jsou jich stovky. Pražští hasiči kvůli popadaným stromům také zasahují. V Herálecké ulici se strom opřel o obytný dům.

Odborníci z Českého hydrometeorolo­gického ústavu radí pro vaši bezpečnost následující (zejména pro obyvatelé horských oblastí):

  1. Nezdržujte se příliš dlouho venku. Platí to zejména pro horské oblasti. Mějte respekt. Nad počasím nevyhrajete.
  2. Při silných nárazech větru se nezdržujte v blízkosti stromů ani elektrického vedení. Oboje by na vás mohlo spadnout.
  3. Nepřibližujte se ke starým budovám. Vítr svojí silou může strhnout střešní krytinu.
  4. Obzvláště v horských oblastech si dejte pozor a nejezděte nikam autem. Vítr může strhávat nejen auta stojící, ale i jedoucí.
  5. Ukliďte si zahradní nábytek a květináče do uzavřeného prostoru.
  6. Zajistěte okna i dveře.
  7. Upevněte i ostatní volně ležící předměty venku.

Mohlo by vás zajímat

Další články