Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Hrozivé video koluje internetem: Učitel se porval se žákem kvůli reproduktoru!

Video z Vítkovické školy: Učitel se porval s žákem kvůli reproduktoru!
Zdroj: Repro YouTube
škola

Sociální sítě řeší děsivé video ze školních lavic. Ukazuje, jak na střední škole ve Vítkovicích učitel nejprve vyhodí žákovi reproduktor z okna a pak žáka udeří a nakopne. Na případ jako první upozornil deník Blesk.

Další šokující video ze školních lavic koluje internetem. Nyní se jedná o střední školu ve Vítkovicích. Tamní učitel nejdříve vyhodí jednomu z žáků bezdrátový reproduktor z okna. Následně žák vezme učiteli notebook a vyhrožuje, že ho rozbije. Na to vlepí učitel žákovi pár facek a přitom ho i nakopne. Na případ jako první upozornil deník Blesk.

Na sociálních sítích upozornila na video učitelka ze soukromé školy Štěpánka Cimlová. "Doufám, že se všichni shodneme, že to chování (učitele) je neadekvátní," komentuje to Cimlová s tím, že učitel by se nikdy neměl dostat do podobné situace bez ohledu na to, co žák předtím učinil.

Učitel se s žáky vsadil

Podle CNN Prima NEWS, které se podařilo spojit s Cimlovou a skrze ni získat výpověď přímého účastníka incidentu, mělo vše začít tím, že se jeden žák připojil na reproduktor jiného a začal si z něj pouštět hlasitou hudbu. "Chtěl vyprovokovat učitele, což se mu povedlo. Vyvrcholilo to tím, že se učitel vsadil s několika spolužáky, že tu bednu vyhodí. Ptal se, koho je ta bedna, jenže já jsem byl zrovna zabraný do učení, takže jsem nějak moc nevnímal. Nakonec tu bednu vyhodil, to vidíte ve videu,“ uvedl žák, kterému měl reproduktor patřit.

Situace pak prý dále eskalovala: „Pokračovalo to tím, že jsem se neudržel, sebral mu notebook a chtěl jsem mu ho zlomit, jenže nezlomil, protože jsem věděl, že sám bych z toho měl problémy. A on potom, protože neunesl emoce, mě napadl,“ dodal student.

Celá situace je navíc o to absurdnější, že se učitel sázel se studenty: „Učitel běžnou situaci narušování výuky řešil tak, že se s žáky vsadil o konkrétní částku, údajně o 200 korun, že reprák vyhodí z okna. Jeden zdroj uvádí, že žáci dokonce učiteli tuto částku poté vyplatili. Prý férově,“ uvedla Cimlová CNN Prima News. „Dva zdroje uvádí, že učitel poté proplatil žákovi škodu. Podle jednoho zdroje byl učitel zbaven postu třídního učitele,“ dodala soukromá učitelka, která se o případ zajímá.

Škola prý přijala opatření

A jak se k celé věci staví samotná škola? "Ke konfliktu došlo před několika týdny a v rámci naší školy jsme událost interně prošetřili a uzavřeli. Především šlo o vyprovokovanou situaci, kdy byla výuka nepřípustně rušena hlukem z reproduktoru. Jeho odstranění pedagog opakovaně avizoval a nebylo možné jeho výzvy přeslechnout. Dospělý, již 22letý žák vyhodnotil situaci po likvidaci reproduktoru tak, že je nutné proti učiteli zasáhnout a zničit školní notebook. To se nakonec nestalo. Oba dospělí muži se ale slovně i fyzicky střetli,“ uvádí se ve vyjádření školy. Ohledně potrestání zúčastněných pak škola mlží. "Vedení školy nemůže stranit ani jednomu ze zúčastněných, proto věc uzavřelo přijetím takových opatření, která chrání jak žáka, tak pedagogický sbor. Všichni účastníci incidentu byli s výsledky šetření seznámeni,“ uvedla škola tajemně.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy