Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Hrozivá nová fakta v kauze vraždy Tomáše (†16): Judita (16) mu zasadila 51 ran

Hrozivá nová fakta v kauze vraždy Tomáše (†16): Judita (16) mu zasadila 51 ran
Zdroj: Facebook, reprofoto Topky.sk
+ Další 3 fotografie
KAUZA
Mnozí mají v živé paměti kauzu, která oblétla Česko i Slovensko. Aktuálně se objevily nové děsivé informace. Judita (16), kterou policisté obvinili z vraždy Tomáše (†16), je ve vazbě již téměř pět měsíců. Ze zdroje blízkého vyšetřování je známo, že byl zákeřně napaden zezadu a dohromady mu bylo zasazeno až 51 bodných a řezných ran, po kterých vykrvácel.

Judita o tom, co se stalo za dveřmi luxusního bytu, odmítá vypovídat. A mnozí si pokládají otázku, co se na žilinském sídlišti stalo?

V telefonátu na tísňové lince Judita prosí záchranáře o pomoc. Mluví o tom, že v bytě je napadl neznámý muž, který přišel udělat odečet plynu. Její hlas však nevykazuje známky šoku nebo hysterie, naopak, Judita záchranářům velmi racionálně popisuje, co se mělo podle jejího tvrzení stát - jak neznámý muž vešel do bytu a nožem napadl ji a jejího kamaráda Tomáše.

Když o několik minut později dorazili do bytu záchranáři, Judita je očekávala. Místo je ve spise zdokumentováno tak, že Tomáš ležel na zádech v kaluži krve v úzké chodbičce. U hlavy měl školní tašku a na nohách měl obuv. V krvi na podlaze byly zřetelné stopy bosých nohou.

Záchranáři, kteří se okamžitě pokusili o Tomášovu záchranu, neuspěli - mladík vykrvácel a zemřel. Judita při otázkách záchranářů i policistů opakovala stejnou verzi, kterou řekla do telefonu.

Policejní technici následně identifikovali Juditiny nohy a otisky bot jako stopy záchranářů. Přítomnost třetí osoby vyloučili. Po prohledání komody našli kuchyňský nůž ukrytý pod šálou a tenisovou raketou. Tento nůž označili jako vražednou zbraň. Na noži dlouhém 31 cm s čepelí dlouhou 18,5 cm byla krev. Ta podle výsledků DNA patřila Tomášovi a Juditě. Zarážející pro vyšetřovatele bylo, že nalezený nůž byl před ukrytím do komody umytý.

Na místě činu byl však schován i druhý nůž, a to na stejném místě a rovněž byl umytý od krve. Judita údajně kriminalistům vysvětlila, jak se nože do zásuvky dostaly. Následná pitva mladíkova těla prokázala, že Tomáš měl na těle až 51 bodných a řezných ran. Příčina smrti byla stanovena jako vykrvácení po bodných ranách zasazených do hlavy, do zad, hrudníku a břicha.

Znalec poukázal na racionalitu dívky, která oznamovala údajné napadení třetí osobou. Judita je od zadržení hospitalizována ve vězeňské nemocnici v Trenčíně a tam si s největší pravděpodobností počká i na soudní proces, ve kterém figuruje jako obviněná.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy