Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Hrozivá nehoda na Lipně na bobové dráze: Pro ženu a dítě (13) letěl vrtulník

Hrozivá nehoda na Lipně na bobové dráze: Pro ženu a dítě (13) letěl vrtulník
Zdroj: Profimedia

Žena a třináctiletý chlapec se v neděli večer zranili na letní bobové dráze na šumavském Lipně. Oba utrpěli velmi těžká poranění, ženu pak transportoval vrtulník, informoval dnes ČTK náčelník Horské služby ČR, oblast Šumava, Michal Janďura.

K hororové nehodě došlo krátce před 21:30. Horskou službu vyzval k zásahu dispečink linky 155 Jihočeského kraje. "Chlapec jel v kovovém korytě dráhy podle všeho výrazně rychleji než třiačtyřicetiletá paní. Zezadu do ní narazil a oba následkem utrpěli závažná poranění páteře a hlavy. Vzhledem k tomu jsme po konzultaci požádali Zdravotnickou záchrannou službu o vrtulník Letecké záchranné služby z Českých Budějovic,“ popsal dění u nehody zasahující člen Horské služby Šumava Petr Hladík.

Záchranáři a posádky dvou sanitek poté za asistence dalších návštěvníků areálu oba zraněné ošetřili. "Nasadili jsme jim krční límce, zafixovali do vakuových matrací a připravili je k transportu. Oba jsme poté přenesli asi 100 metrů k sanitkám a v nich převezli na heliport. Zde jsme ženu přeložili do vrtulníku a chlapce do sanitního vozu,“ doplnil Hladík. Posádky vrtulníku i sanitky pak oba transportovaly do českobudějovické nemocnice.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy