Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Hrozila mu smrt, jelen Standa je zachráněn: Poputuje k prezidentovi

Jelen zranil slovenského důchodce. Vina padá na hlavu majitele obory.
Zdroj: Profimedia
V Návštěvnickém centru na Kvildě v šumavském národním parku došlo ve středu k napadení člověka jelenem. Vedení parku se rozhodlo ho utratit. Vůdce stáda považuje za nebezpečného, protože na člověka neútočil poprvé. Život jelena Standy bude nakonec ušetřen. Rozhodl o tom sám ministr životního prostředí Richard Brabec

Spousta lidí si myslí, že jelen je milé zvíře, které nedokáže nikomu ublížit, a proto se k němu často chovají bez respektu. Možná právě na malou opatrnost doplatil ve středu turista v šumavském národním parku, kterého jelen zranil.

Vedení parku se proto rozhodlo jelena zastřelit, aby už nebyl hrozbou pro další návštěvníky. Jenomže jakmile se široká veřejnost dozvěděla o jelenově dalším osudu, zvedla se velká vlna odporu. Právě proto se do celé věci vložil ministr životního prostředí Richard Brabec. Informoval o tom portál Idnes.cz.

„Z mého pohledu varianta utracení nepřicházela v úvahu od začátku. Jenže na Šumavě se čeká na každou záminku. Pokud starosty na Šumavě netrápí nic jiného tak, jako osud jelena, tak díky bohu za to,“ říká ministr Brabec

Jelen Standa tak místo utracení poputuje do obory k prezidentovi. Stěhovat by se měl do několika měsíců. „Bude to tak bezpečnější pro převoz zvířete. Za tuto dobu navíc bude možné vyřídit všechny právní úkony, které jsou s převodem jelena coby státního majetku spojené,“ vysvětluje mluvčí ministerstva životního prostředí Petra Roubíčková.

Související články

Další články