Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Hrozí komplikace v dopravě: ČHMÚ varuje před sněhem a námrazou

Zdroj:
počasí
Potíže především na silnicích může způsobit víkendový pokles teplot. Na některých místech v Česku už v sobotu sněžilo, v noci na neděli se navíc rtuť teploměru dostane pod bod mrazu. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) proto nabádá k opatrnosti na cestách.

Už v sobotu se výrazně ochladilo, na některých místech se objevily sněhové přeháňky. Vločky v ranních hodinách padaly v Praze nebo středních a jižních Čechách, jinde až odpoledne.

V noci na pondělí klesnou teploty pod bod mrazu. „V severovýchodní polovině území přechodně zvětšená oblačnost a ojediněle sněhové přeháňky. Postupně ojediněle, zejména na jihu a jihozápadě, mrznoucí mlhy nebo i nízká oblačnost. Nejnižší teploty –2 až –6 °C, v údolích ojediněle kolem –8 °C,“ zní předpověď Českého hydrometeorolo­gického ústavu (ČHMÚ).

„Zejména při mrznoucích mlhách se na komunikacích může lokálně vytvářet slabá námraza,“ dodali meteorologové.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vyzvalo řidiče k opatrnosti na silnicích. Kromě sněhu a námrazy může komplikace v dopravě přinést i nový systém výběru mýta. Fungovat začne s úderem půlnoci, řidič se mají připravit na kolony nákladních vozidel na hranicích.

Mohlo by vás zajímat

Další články