Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Hrozba pro Čechy na dovolené? V Itálii, Řecku i Chorvatsku řádí smrtící komáři!

Komáři se nebezpečně rozšířili v dovolenkových rájích Čechů.
Zdroj: profimedia.cz
Ve středomořských destinacích, kam každoročně míří houfy Čechů, se nebezpečně rozšířili komáři přenášející západonilskou horečku. A za tohle léto už zabili 17 evropských turistů, 355 lidí pak kvůli nákaze skončilo v péči lékařů.

Dovolenkové ráje Čechů Itálie, Řecko i Chorvatsko jsou pod útokem smrtících komárů. Hmyz přenášející západonilskou horečku se nebezpečně rozšířil. Zatímco v minulých letech nakazili od 5 do 45 lidí, letos je v Evropě hlášeno už 355 případů. Rovných 17 lidí na následky horečky zemřelo.

Nejvíc nemocných bylo v Itálii a Srbsku, další případy jsou hlášeny z Řecka, Rumunska, Francie a Kosova.

Jak informoval Státní zdravotní ústav (SZÚ), žádný Čech letos nakažen zatím nebyl. Už na jaře se podle MF Dnes komáři s tímto virem vyskytli na jižní Moravě. V Česku ho ale na člověka nepřenesli. V minulosti byl diagnostikován pouze jeden pravděpodobný případ s místním přenosem v roce 2013 a dvě importovaná onemocnění v roce 2007 z Kypru a z Tanzanie,“ tvrdí SZÚ.

V rizikových oblastech radí lidem odborníci důraznou ochranu před poštípáním. Nutností jsou repelenty i sítě proti hmyzu. Doporučeny jsou rovněž oděvy s dlouhými rukávy.

Mohlo by vás zajímat

Další články