Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Hrozba milionové pokuty a vyhrocené pozadí jeho odchodu ze Survivoru. Otevřená zpověď Jiřího Hanouska

+ Dalších 8 fotografií

Rozhovor, na který čekali všichni fanoušci Survivoru. Jiří Hanousek odhalil pozadí svého odchodu z vyhrocené kmenové rady, na které mu moderátor show Ondřej Novotný nedal v podstatě prostor pro to, aby se zachoval jinak. Jak probíhaly minuty bezprostředně po jeho odchodu z natáčení, jak vysoká pokuta mu hrozí a proč s Novou komunikuje pouze prostřednictvím svých právních zástupců? Nejen o tom jsme si povídali v pořadu eXtra Host. 

Jiří Hanousek bezesporu patřil k nejvýraznějším soutěžícím aktuální řady Survivoru. Mnozí ho kvůli jeho agresivní hře tipovali dokonce na celkového vítěze. On sám se viděl minimálně ve sloučení, kde měl v plánu nejdřív se postupně zbavovat soupeřů z druhého kmene a pak se dostat do finále. Jeho cesta ale skončila dřív, než sám předpokládal. A to jeho vlastním rozhodnutím, kdy se během jedné z kmenových rad rozhodl soutěž dobrovolně opustit. I když o svém odchodu již promluvil v živém vysílání na svém Instagramu a svůj pohled na vzniklou situaci řekl i Ondřej Novotný, který během svého pravidelného recapu přiznal, že je kvůli způsobu, jakým s Hanouskem na zmíněné kmenové radě komunikoval, terčem nenávistných zprav.

Ponížení před celým národem

Zatímco on sám neviděl ve způsobu vedení rozhovoru s Jiřím Hanouskem žádný problém, ten to vidí ve zcela jiném světle.

“Připadal jsem si jako malý smrad, který dostává céres od svého taťky. V této pozici jsme tam ale s Ondrou nebyli. Chápu, že je to moderátor, dostává pokyny od produkce, dopadlo to tak, jak to dopadlo, ale v té hře jsi 37 dní, dost intenzivně to hraješ a není ti umožněno se rozloučit. V tom Ondrovo recapu padlo, že bych mohl něco vyzradit. Co já bych mohl asi vyzradit,” popsal ve studiu naší redakce Hanousek. Uvedl, s jakými pocity z vyhrocené kmenové rady odcházel.

“Nevím, jestli se mě snažili ponížit. Byl jsem ale extrémně ponížený. Když jsem odešel, tak to byla ne že válka… ale přiběhne celý štáb a za mě nebylo cesty zpět. Nechtěl jsem se s nikým bavit. Nebylo cesty zpět. Pro mě byl konec. Chtěl jsem odjet co nejdřív. Se mnou se nedalo mluvit, i když chtěli mluvit,” popsal Hanousek, kterého jsme se zeptali, zda je pravda, že měl utéct do lesa a třicet minut nikdo netušil, kde je, což řekl sám Ondřej Novotný během živého vysílání na svém Instagramu.

Novotný vaří z vody, říká Hanousek

“Přijde mi, že Ondra vaří z vody. Buď ty informace nemá, nebo vaří z vody. Já odešel z kmenovky a ta pokračovala. Nevím, kde ty informace vzal. Odešel jsem z toho areálu, kde vede normální cesta, a minutu na to mě vyzvedl jeden člen produkce a zeptal se mě, jestli chci taxíka, a už jsme jeli pryč. Nechtěl jsem se s nikým bavit,” odhalil chvíle po svém odchodu Hanousek, který se po svém návratu netajil přátelstvím s Petrem Švancarou, který vypadl ze show ve stejný den, kdy on ze hry odstoupil. Kdo by si myslel, že přátelství mezi nimi vzniklo na hotelu, je na omylu. Vše bylo jinak.

“Nebyli jsme na stejném hotelu. Byli jsme jinde. I jinak jsme letěli,” překvapil nás Hanousek s tím, že jeho jedinou prioritou poté, co odešel, bylo, aby co nejdřív dostal své osobní věci a mohl okamžitě odletět domů.

Vyhrocený odlet z ostrova

“Pokud odejdete za těchto podmínek, tak nechcete akceptovat, že jste na nějakém hotelu, nedají vám telefon. Chcete okamžitě svůj telefon, svůj pas. Nechcete být na jejich hotelu, nechcete být pod jejich vlivem. Chcete co nejdřív vypadnout. I kdyby to mělo být za cenu všech pokut na světě,” popisuje Jiří Hanousek, který vysvětlil, proč situaci takto hrotil. Za vším podle jeho slov bylo chování produkce.

“Asi si to dovedete představit, když odejdete za těchto podmínek. Potkáváte se s nimi a řešíte, co a jak dál. To nejsou příjemné hovory. Pokud se máme bavit o smlouvě, že berete, jestli je platná nebo ne, a když vám v posledním rozhovoru někdo řekne, že vám ruší smlouvu, zažaluje vás a budete mít milionové pokuty, tak se chcete bránit,” vysvětlil Hanousek, kterého jsme se zeptali, jak velká pokuta mu hrozí.

Pokuty se načítají

I když nechtěl nic specifikovat, přiznal, že částka není pevně daná. “Je tam pokuta za každý jeden přestupek. Už se to načítá,” smál se Hanousek s tím, že už mají za sebou první sezení s právníky.

“Teď jde o to, jak to bude pokračovat dál. My jsme jim dali informace, jak to vidíme my, dostali jsme informace, jak to vidí oni. Priorita je, aby se nic dál neřešilo, nikdo na druhého neházel špínu. Doufám, že budou rozumní, a oni doufají, že budu já rozumný,” dodal Jiří Hanousek, který ve studiu eXtra Hosta strávil téměř hodinu a půl a kromě genderového pravidla se rozpovídal i o svých protivnících a odhalil, jak je možné, že se mohl dostat až k šéfce produkce. A nejen to!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy