Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Hrouzek z Lajny slaví 54 let: Casanova Langmajer málem přišel o zdraví i Gondíkovou, zachránil ho psychiatr

Jiří Langmajer v roce 1983 a dnes.
Zdroj: reprofoto Filmové studio Barrandov, Profimedia.cz
+ Dalších 23 fotografií
VÝROČÍ
Herec Jiří Langmajer (54) byl už od mládí idolem žen a zůstal jím, i když začal být vlivem věku a velmi bouřlivého života tak trochu „zmačkanější“. Ale nebýt lásky Adély Gondíkové (46) a pomoci lékařů, je možné, že by se jednou úplně zlikvidoval.

Začátky

Jiří Langmajer pochází z Plzně, z rodiny muzikantů, do Prahy se dostal už velmi záhy. Vystudoval Pražskou konzervatoř, kde stepoval, hrál na housličky, kytaru a violu. Už tehdy ale bylo jasné, že má výrazný komediální talent, takže bylo jen otázkou času, kdy poprvé ho režiséři obsadí do nějaké role.

Bylo to v roce 1983 ve filmu Kluk za dvě pětky, kde hrál zednického učně Edu Mařáka. Následovaly role v seriálech Vlak dětství a naděje a Třetí patro (oba 1984), výrazně na sebe upozornil v Poslední leči Alfonse Karáska [TV film] jako Lojzík Krupička a hlavně coby svobodník a nenapravitelný holkař Milan Kouba v komedii Copak je to za vojáka… (oba 1987). A od té doby už byl hvězdou a nezastavil se.

Sebedestrukce

„Langoš“, jak mu přátelé přezdívají, patří k těm hercům, kteří na jevišti nebo na filmovém place nechají duši. Roli prožívají, vlezou jim až do morku kostí. Mnoho herců říká, že jakmile den co den na scéně zemřou, musí se to zákonitě podepsat na jejich psychice. Řada z nich propadá alkoholu i horším věcem.

Problémy měl i Jiří Langmajer. Hodně pil a postupně se likvidoval. Taky se líbil nejen fanynkám, ale i hereckým kolegyním (vídal se s Petrou Faltýnovou, herečkou Mášou Málkovou nebo Eliškou Křenkovou), navíc byl často v soukromí k nesnesení, což všechno dohromady zákonitě poznamenávalo jeho vztahy s nejbližšími.

Záchrana života

Až když potkal Adélu Gondíkovou, svou současnou manželku, jako by se ze sebedestruktivního bouřliváka stal během krátké doby krotký beránek. Dcery, Tereza a Julie, mu sice daly opuštění maminky Kamily sežrat a dlouhou dobu s ním nemluvily, dnes už je ale vše odpuštěné, obě mladé ženy se baví i s Adélou a s tátou si prý říkají i takové věci, které by ve většině rodinách byly tabu.

Zásadní změnou v jeho životě, kvůli níž od něj neutekla Adéla, je to, že vyhledal pomoc psychiatra. Prožívání práce už mu absolutně přerostlo přes hlavu, naštěstí si to ale uvědomil a zachránil si nejen manželství, ale i sám sebe.

Psychiatrie

„Pořád to prožívám, ale ne tak intenzivně. Už to tolik nenosím domů. Se mnou muselo být k nežití. Asi jsem všechno prožíval víc, než jsem měl. Hrozně mi pomohl. Jsem za to šťastný a doporučuji to některým svým kamarádům, aby se za to nestyděli, že chodí k psychiatrovi,“ řekl Langmajer před časem v DVTV.

„Hodně se mi ulevilo, a tím se ulevilo i tomu okolí. A já jsem to udělal především kvůli okolí a kvůli tomu, koho mám tak moc rád – a to je moje nynější novomanželka, protože jsem o ni nechtěl přijít. Protože jsem věděl, že se mnou se žít nedá,“ prozradil otevřeně.

Lajna

I díky tomu, že zpomalil, dál může bavit diváky v mnoha filmech a seriálech. V posledních letech byla mezi diváky bezkonkurenčně nejpopulárnější rolí postava trenéra Luboše Hrouzka z Lajny, ještě dřív ale působil třeba i v Ordinaci v růžové zahradě, Kapitánu Exnerovi nebo Labyrintu.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy